Quantcast
Channel: Olimpiady Specjalne Polska
Viewing all 2622 articles
Browse latest View live

Od Przyjaciół:-)


Reprezentacja Świętokrzyskiego do Zakopanego na Igrzyska 2016

$
0
0

3 lutego 2016 roku w Kielcach w trakcie posiedzenia Komitetu Regionalnego Olimpiady Specjalne Polska – Świętokrzyskie odbyło się losowanie zawodników, w wyniku, którego została wyłoniona reprezentacja Świętokrzyskiego na IX Ogólnopolskie Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Zakopanem. Świętokrzyskie będzie reprezentowane w narciarstwie alpejskim, narciarstwie biegowym oraz biegach na rakietach śnieżnych przez następujących zawodników:

Narciarstwo alpejskie
1. Dąbrowski Paweł – „STRZAŁA” Jędrzejów
2. Gredka Paweł – „STRZAŁA” Jędrzejów
3. Czernic Sabina – „STRZAŁA” Jędrzejów
4. Kozłowski Robert – „SZANSA” Ostrowiec Świętokrzyski
5. Salwa Justyna – „TORNADO” Skarżysko-Kamienna
6. Kołodziej Ryszard – „TORNADO” Skarżysko-Kamienna
7. Szkurłat Janusz – „TORNADO” Skarżysko-Kamienna
8. Mróz Rafał – „TORNADO” Skarżysko-Kamienna

Narciarstwo biegowe
1. Leszczyński Czesław – „GROM” Busko-Zdrój
2. Woźniak Anna – „TACY SAMI” Skarżysko-Kamienna
3. Woźniak Stanisław – „TACY SAMI” Skarżysko-Kamienna
4. Linek Krzysztof – „SUPER NOWA” Zgórsko

Bieg na rakietach śnieżnych
1. Anna Masłoń – „SZANSA” Ostrowiec Świętokrzyski
2. Michał Sroka – „TORNADO” Skarżysko-Kamienna
3. Daniel Gutkowski – „SUPER NOWA” Zgórsko
4. Damian Przewoźniak – „GROM” Busko-Zdrój
5. Marcin Kowalik – „TORNADO” Skarżysko-Kamienna
6. Maciej Janowski – „TORNADO” Skarżysko-Kamienna
7. Mariola Rogala – „BUZIAKI” Skarżysko-Kamienna
8. Izabela Ochap – „TORNADO” Skarżysko-Kamienna
9. Michał Wikło – „BUZIAKI” Skarżysko-Kamienna
10 Maciej Skrobisz – „SZANSA” Ostrowiec Świętokrzyski
11 Tomasz Faliński – „OLIMP” Skarżysko-Kamienna
12 Katarzyna Tynecka – „BUZIAKI” Skarżysko-Kamienna
13 Czesław Tkaczyk – „SUPER NOWA” Zgórsko

Kierownik Ekipy:
Tomasz Przybysławski "SZANSA" Ostrowiec Świętokrzyski

Trenerzy narciarstwa alpejskiego:
Jarosław Kowalski
Paweł Kubica

Trener narciarstwa biegowego:
Aneta Pochwała

Trener biegów na rakietach śnieżnych:
Marzena Grzelec
Paweł Chwaliński
Marcin Szwed

Wyjątkowa wystawa Olimpiad Specjalnych w Zakopanem!

$
0
0
Trwa już odliczanie do rozpoczęcia IX. Ogólnopolskich Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych Zakopane-Białystok 2016, największego sportowego wydarzenia Olimpiad Specjalnych w Polsce w tym roku. Już 14 lutego w Parku Miejskim im. Józefa Piłsudskiego w Zakopanem otwarta zostanie wystawa unikalnych zdjęć, które prezentują osiągnięcia zawodników Olimpiad Specjalnych i historię ruchu Special Olympics w Polsce.

„Olimpiady Specjalne to największy na świecie ruch sportowy dla osób z niepełnosprawnością intelektualną.  Od blisko 50 lat dbamy o rozwój sportowy i integrację społeczną osób niepełnosprawnych intelektualnie na całym świecie, a od ponad 30 lat robimy to w Polsce. Według szacunków, jeden na 20 Polaków jest osobą  z niepełnosprawnością intelektualną. To ogromna grupa ludzi, która żyje wśród nas, ale jej potrzeby i umiejętności są często niedostrzegane lub ignorowane”, podkreśliła Joanna Styczeń-Lasocka, Dyrektor Generalny Olimpiad Specjalnych Polska
Wystawa składa się z 16 plansz, zawierających łącznie ponad 50 fotografii, pokazujących to co najpiękniejsze w Olimpiadach Specjalnych: radość z uprawiania sportu i udziału w rywalizacji sportowej, więź przyjaźni jaka tworzy się pomiędzy zawodnikami, trenerami i wolontariuszami czy smutek po nieudanym starcie w zawodach. Autorami zdjęć prezentowanych na wystawie są Leszek Kowalski, Grzegorz Kurkowski oraz Viola i Jacek Rzodeczko. Przygotowanie wystawy było możliwe dzięki wsparciu Wojewody Świętokrzyskiego.
„Zdjęcia, które od 14 lutego  do 20 marca będzie można oglądać w Parku Miejskim w Zakopanem jednoznacznie pokazują, że sportowcy Olimpiad Specjalnych wkładają w zawody i treningi równie wiele wysiłku i poświęcenia, jak profesjonalni sportowcy. Zawsze walczą o zwycięstwo i robią to nie dla nagród, czy medali, ale dla samej radości z wygranej i przełamania własnych słabości. To jest właśnie duch prawdziwego sportu, który sportowcom Olimpiad Specjalnych jest szczególnie bliski”, powiedział Grzegorz Kurkowski, Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego IX Ogólnopolskich Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych Zakopane 2016.
Wystawa została przygotowana we współpracy z Urzędem Miasta Zakopane. Urząd Miasta jest także współorganizatorem Ogólnopolskich Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych.
„Dla mnie, Gospodarza Stolicy Polskich Tatr, jest to ogromne wyróżnienie i zaszczyt, że możemy gościć sportowców z niepełnosprawnością intelektualną   oraz obserwować ich zmagania w sportowej rywalizacji. Wyjątkowy klimat Zakopanego oraz niezwykła atmosfera podczas rozgrywanych zawodów od lat sprzyja organizacji regionalnych, krajowych i międzynarodowych imprez sportowych właśnie w naszym mieście. Cieszę się, że mieszkańcy Zakopanego oraz odwiedzający nas turyści będą  po raz kolejny świadkami sportowej rywalizacji pełnej niezwykłych emocji, niezapomnianych wrażeń i przeżyć”, powiedział Leszek Dorula, Burmistrz Miasta Zakopane.
IX Ogólnopolskie Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych rozpoczną się 9 marca w Zakopanem, a zakończą 20 marca w Białymstoku. Weźmie w nich udział łącznie blisko 450 zawodników, reprezentujących wszystkie oddziały regionalne Olimpiad Specjalnych w Polsce. Zawodników podczas rywalizacji wspierać będzie blisko 300 trenerów, sędziów i wolontariuszy. Igrzyska w Zakopanem wspierają też wyjątkowi Ambasadorzy, legendy polskich sportów zimowych:
Małgorzata Tlałka-Długosz- trenerka, narciarka, alpejka, wraz z siostrą bliźniaczką czołowe zawodniczki świata lat osiemdziesiątych, mistrzyni Polski i Francji, olimpijka: reprezentantka barw biało-czerwonych (1984) i trójkolorowych (1988), szósta w slalomie specjalnym w Sarajewie, najlepsza z Polek w historii naszych startów w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich. Małgorzata Tlałka-Długosz związana jest z Olimpiadami od 2002 roku kiedy była honorowym patronem Ogólnopolskiego Mityngu Olimpiad Specjalnych w narciarstwie zjazdowym, również mocno wspierała Olimpiady w czasie ostatniego Mityngu w 2014 roku, a po jego zakończeniu założyła klub Olimpiad Specjalnych przy swojej fundacji.
Józef Łuszczek - pierwszy Polak, który został mistrzem świata w biegach narciarskich. W 1978 roku został wybrany najlepszym zawodnikiem mistrzostw świata w Lahti, a w prestiżowym plebiscycie Przeglądu Sportowego, uzyskał tytuł najlepszego polskiego sportowca. W ciągu swojej kariery 36 razy zdobył mistrzostwo Polski. 
Zofia Kiełpińska - polska biathlonistka oraz biegaczka narciarska, medalistka mistrzostw świata i zimowej uniwersjady, dwukrotna uczestniczka Zimowych Igrzysk Olimpijskich: w Albertville (1992) i Lillehammer (1994)
Erwina Ryś-Ferens -  polska panczenistka, medalistka mistrzostw Europy i świata, czterokrotna uczestniczka Zimowych Igrzysk Olimpijskich: w Innsbrucku (1976), Lake Placid (1980), Sarajewie (1984) i Calgary (1988)
Ogólnopolskie Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych są najważniejszym etapem w rywalizacji o udział w Światowych Zimowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych, które w 2017 roku odbędą się w Austrii.
Uroczyste otwarcie wystawy z udziałem przedstawicieli sportu, władz samorządowych i Ambasadorów Igrzysk odbędzie się 14 lutego 2016 r. o godz. 15:00. Więcej informacji o Igrzyskach znaleźć można na stronie: www.igrzyska2016.olimpiadyspecjalne.pl

Reprezentacja Świętokrzyskiego do Białegostoku na Igrzyska 2016

$
0
0

3 lutego 2016 roku w Kielcach w trakcie posiedzenia Komitetu Regionalnego Olimpiady Specjalne Polska – Świętokrzyskie odbyło się losowanie zawodników, w wyniku, którego została wyłoniona reprezentacja Świętokrzyskiego na IX Ogólnopolskie Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Białymstoku. Świętokrzyskie będzie reprezentowane w hokeju halowym oraz łyżwiarstwie szybkim przez następujących zawodników:

Hokej halowy:
1. Michał Piłat
2. Sylwester Rozenberg
3. Michał Tambor
4. Marcin Gilewski
5. Paweł Gredka
6. Paweł Dąbrowski
7. Marcin Król
8. Mariusz Rosół
9. Mariusz Baram
10. Mateusz Świetlik
11. Łukasz Bąk
12. Paweł Kryształowski
Trenerzy: Grzegorz Kurkowski, Katarzyna Matuszak

Łyżwiarstwo szybkie:
1. Kinga Banasiewicz - "STRZAŁA" Jędrzejów 
2. Anna Berlińska - "TORNADO" Skarżysko-Kamienna
3. Anna Misiopecka - "TORNADO" Skarżysko-Kamienna
4. Szczepan Witek - "GROM" Busko-Zdrój
5. Ernest Jasik - "TORNADO" Skarżysko-Kamienna
6. Marcin Dunal - "SZANSA" Ostrowiec Świętokrzyski
7. Paweł Dunal - "SZANSA" Ostrowiec Świętokrzyski
8. Artur Wątrobiński - "TORNADO" Skarżysko-Kamienna
Trenerzy: Krzysztof Ocias, Remigiusz Woźniak

Kierownik ekipy: Grzegorz Małkus

Przekaż 1% podatku PIT

Konwój Muszkieterów

$
0
0

Trzynastego lutego odbył się kolejny trening Młodych Sportowców klubu Olimpiad Specjalnych "Olimpijczyk" Chełmno działającego przy Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Chełmnie . Był to bardzo szczególny dzień - nasz klub został uhonorowany nagrodą w wysokości 3500 złotych przekazaną przez państwa Joannę i Grzegorza Ciastek, nagroda została przekazana w ramach "Konwoju Muszkieterów". Serdecznie dziękujemy! Pozwoli to nam zrealizować wiele przedsięwzięć na rzecz Młodych Sportowców klubu "Olimpijczyk".

Gala Sportowca Olimpiad Specjalnych w Borzęciczkach

$
0
0

W dniu 5 lutego 2016 roku, już po raz szósty, w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Borzęciczkach, odbyła się Gala Sportowca Olimpiad Specjalnych Oddziału Wielkopolskie-Konin
 
Zaproszenie na Galę przyjęły Kluby Olimpiad Specjalnych działające w: SOSW Rychwał, WTZ Turek,  ZPEW Turek, SOSW Konin , SOSW Koło, ZSS Krotoszyn, SOSW nr 1 Kalisz i oczywiście SOSW Borzęciczki 
 
Uroczystość była doskonałą okazją do sportowego podsumowania roku 2015. Jeszcze raz można było „wrócić” do zawodów, przypomnieć wzruszające chwile i przywołać emocje towarzyszące sportowej rywalizacji w wielu dyscyplinach. Był to także świetny czas, aby pogratulować zawodnikom, wręczyć im okolicznościowe upominki, a także przeprowadzić losowanie reprezentacji Oddziału na Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych oraz zbliżające się zawody ogólnopolskie.
 
Gospodarze Gali - dyrekcja SOSW Borzęciczki i Klub Olimpiad Specjalnych przygotowali mnóstwo atrakcji. Wszyscy z zachwytem podziwiali akrobacje młodzieżowej grupy cyrkowej, z przyjemnością wysłuchali występów wokalnych młodych artystów, a później z energią
i młodzieńczym zapałem bawili się na dyskotece w karnawałowych rytmach.
 
Spotkaniu towarzyszyła wystawa zdjęć autorstwa Adama Nurkiewicza, poświęcona  polskim sportowcom, uczestnikom XIV Światowych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Los Angeles, które odbyły na przełomie lipca i sierpnia 2015 roku.
 
W VI Gali Sportowca Olimpiad Specjalnych uczestniczyli radni Powiatu i przedstawiciele Starostwa Powiatu Krotoszyńskiego, władze Oddziału Regionalnego Olimpiady Specjalne Polska Wielkopolskie-Konin oraz niezawodne wolontariuszki z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Cerekwicy.
 
To była świetna impreza za którą serdecznie dziękujemy gospodarzom oraz wszystkim zaprzyjaźnionym osobom, które pomogły w organizacji:
 
p. Zofia Gościniak – opiekunka wolontariuszek
p. Eugeniusz Spruta – prezes firmy LEGE
p. Sławomir Gruchała – dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu w Koźminie Wlkp.
p. Sławomir Szyszka – prezes zarządu firmy Wielkopolska z Wyobraźnią LGD
ks. Jacek Andrzejczak - dyrektor Caritas Diecezji Kaliskiej
 
Dziękujemy i z radością czekamy na kolejną Galę  smiley
 
 
 
 

Wyjątkowa Wystawa!

$
0
0

Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska Wielkopolskie-Konin oraz Klub Olimpiad Specjalnych działający w Zespole Szkół Specjalnych  im. M. Grzegorzewskiej w Krotoszynie serdecznie zapraszają na wyjątkową wystawę zdjęć autorstwa Adama Nurkiewicza poświęconą  polskim sportowcom, uczestnikom XIV Światowych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Los Angeles, które odbyły na przełomie lipca i sierpnia 2015 roku.
 
Wystawa przygotowana przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych ma na celu promocję sportu osób
z niepełnosprawnością intelektualną oraz uhonorowanie zawodników Olimpiad Specjalnych, którzy podczas Igrzysk zdobyli aż 66 medali,
w tym 29 złotych, 18 srebrnych i 19 brązowych.
 
Wystawę można oglądać od piątku 19 lutego do 26 lutego br.w Galerii Krotoszyńskiej przy ulicy Słodowej 13.
 
Nasz Oddział na Igrzyskach reprezentował Łukasz Talaga - zawodnik Klubu Olimpiad Specjalnych przy ZSS Krotoszyn, który w Los Angeles wywalczył złoty medal w skoku w dal.
 
 
Serdecznie zapraszamy!


Reprezentacja Polski na Międzynarodowy Turniej Bocce na Łotwie

$
0
0

W dniach 1-3 kwietnia 2016 roku na Łotwie odbędzie się 2 Otwarty Międzynarodowy Turniej Bocce Olimpiad Specjalnych krajów Nadbałtyckich w Kuldidze. Reprezentacja Olimpiady Specjalne - Polska będzie reprezentowana przez Oddział Regionalny - Świętokrzyskie, a dokładniej przez zawodników z Klubu Olimpiad Specjalnych "SZANSA" Ostrowiec Świętokrzyski.


W skład reprezentacji w bocce wchodzą zawodnicy: Jacek Koza, Wioletta Pych, Norbert Walesic, Katarzyna Wójcicka. Trenerem będzie Przemysław Walczyk, a Kierownikiem Ekipy będzie Remigiusz Woźniak.

Zapraszamy na Galę

Wystawa zdjęć Adama Nurkiewicza

$
0
0

Wystawa zdjęć autorstwa Adama Nurkiewicza dotarła do Konina. Można ją oglądać od 2 do 9 marca w Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. 3 Maja 1-3. Wystawa, przygotowana przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, ma na celu promocję sportu osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz uhonorowanie zawodników Olimpiad Specjalnych, którzy wyśmienicie zaprezentowali swoje umiejętności podczas XIV Światowych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych Los Angeles 2015. Serdecznie zapraszamy!

Wystawa zdjęć Adama Nurkiewicza już w Koninie

$
0
0

Wystawa zdjęć autorstwa Adama Nurkiewicza dotarła do Konina. Można ją oglądać od 2 do 9 marca w Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. 3 Maja 1-3. Wystawa, przygotowana przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, ma na celu promocję sportu osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz uhonorowanie zawodników Olimpiad Specjalnych, którzy wyśmienicie zaprezentowali swoje umiejętności podczas XIV Światowych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych Los Angeles 2015. Serdecznie zapraszamy!

Trwa odliczanie przed IX Ogólnopolskimi Zimowymi Igrzyskami Olimpiad Specjalnych. Ceremonia Otwarcia już 9 marca w Zakopanem

$
0
0
Pozostał zaledwie tydzień do rozpoczęcia IX Ogólnopolskich Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych Zakopane-Białystok 2016. Igrzyska będą największym wydarzeniem w sportach zimowych dla polskich zawodników z niepełnosprawnością intelektualną w 2016 roku. Blisko pół tysiąca sportowców z całego kraju będzie rywalizowało o medale w takich dyscyplinach jak: narciarstwo biegowe i zjazdowe, hokej halowy, biegi na rakietach śnieżnych czy łyżwiarstwo szybkie. Igrzyska zainauguruje Ceremonia Otwarcia, która rozpocznie się 9 marca o godz. 19:00 pod Wielką Krokwią w Zakopanem.
 
„Nie ma lepszego miejsca na inaugurację Ogólnopolskich Igrzysk niż zimowa stolica Polski. To wspaniałe, że już w najbliższą środę wszyscy spotkamy się pod Wielką Krokwią, by świętować zapalenie Znicza Olimpiad Specjalnych i rozpoczęcie prawdziwej rywalizacji sportowej”, powiedziała Joanna Styczeń-Lasocka, Dyrektor Generalny Olimpiad Specjalnych Polska.
Ceremonia Otwarcia Igrzysk będzie wielkim świętem nie tylko dla zawodników, trenerów i kibiców Olimpiad Specjalnych, ale także dla turystów i mieszkańców Zakopanego. Ceremonię pod Wielką Krokwią uświetnią występy znakomitej wokalistki, Ambasadorki Olimpiad Specjalnych Polska, Eweliny Lisowskiej oraz zespołu Future Folk z charyzmatycznym liderem, Stanisławem Karpielem-Bułecką. Cała uroczystość odbędzie się w zgodzie z ceremoniałem olimpijskim. Zgromadzeni kibice będą świadkami przemarszu ekip z 14 Oddziałów Regionalnych Olimpiad Specjalnych Polska. Wcześniej przez Zakopane przebiegnie sztafeta Strzegących Prawa niosąca Ogień Nadziei, od którego w kulminacyjnym momencie ceremonii zapalony zostanie Znicz. Sztafetę tworzyć będą zawodnicy Olimpiad Specjalnych oraz polscy policjanci z organizacji Bieg Strzegących Prawa na Rzecz Olimpiad Specjalnych.
Zmagania sportowców w Zakopanem będą rozgrywane 10 i 11 marca w stacji narciarskiej Suche koło Poronina  (narciarstwo alpejskie) oraz na terenie Centralnego Ośrodka Sportu pod Wielką Krokwią (biegi narciarskie i biegi na rakietach śnieżnych).
17 marca rozpocznie się drugi etap Ogólnopolskich Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych. W Białymstoku rywalizować będą łyżwiarze szybcy oraz hokeiści halowi. Ceremonia zamknięcia Igrzysk odbędzie się 20 marca. Ogólnopolskie Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych, Zakopane-Białystok 2016 są najważniejszym etapem rywalizacji o nominacje na Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych, które w 2017 roku zostaną rozegrane w Austrii. To właśnie  z medalistów Igrzysk w Zakopanem i Białymstoku składać się będzie kadra Olimpiad Specjalnych Polska na najbliższe Światowe Igrzyska.
W Zakopanem coraz bardziej widać, że zbliżają się Igrzyska – od 14 lutego w Parku Miejskim im. Józefa Piłsudskiego można oglądać plenerową wystawę zdjęć, poświęconych Olimpiadom Specjalnym.
„Zdjęcia, które do 20 marca można oglądać w Parku Miejskim w Zakopanem jednoznacznie pokazują, że sportowcy Olimpiad Specjalnych wkładają w zawody i treningi równie wiele wysiłku i poświęcenia, jak profesjonalni sportowcy. Zawsze walczą o zwycięstwo i robią to nie dla nagród, czy medali, ale dla samej radości z wygranej i przełamania własnych słabości. To jest właśnie duch prawdziwego sportu, który sportowcom Olimpiad Specjalnych jest szczególnie bliski”, powiedział Grzegorz Kurkowski, Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego IX Ogólnopolskich Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych Zakopane 2016.
Wystawa została przygotowana dzięki wsparciu Wojewody Świętokrzyskiego oraz we współpracy z Urzędem Miasta Zakopane. Urząd Miasta jest także współorganizatorem Ogólnopolskich Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych.
IX Ogólnopolskie Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych rozpoczną się 9 marca w Zakopanem, a zakończą 20 marca w Białymstoku. Weźmie w nich udział łącznie blisko 450 zawodników, reprezentujących wszystkie oddziały regionalne Olimpiad Specjalnych w Polsce. Zawodników podczas rywalizacji wspierać będzie blisko 300 trenerów, sędziów i wolontariuszy. Igrzyska w Zakopanem wspierają też wyjątkowi Ambasadorzy, legendy polskich sportów zimowych:
Małgorzata Tlałka-Długosz- trenerka, narciarka, alpejka, wraz z siostrą bliźniaczką czołowe zawodniczki świata lat osiemdziesiątych, mistrzyni Polski i Francji, olimpijka: reprezentantka barw biało-czerwonych (1984) i trójkolorowych (1988), szósta w slalomie specjalnym w Sarajewie, najlepsza z Polek w historii naszych startów w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich. Małgorzata Tlałka-Długosz związana jest z Olimpiadami od 2002 roku kiedy była honorowym patronem Ogólnopolskiego Mityngu Olimpiad Specjalnych w narciarstwie zjazdowym, również mocno wspierała Olimpiady w czasie ostatniego Mityngu w 2014 roku, a po jego zakończeniu założyła klub Olimpiad Specjalnych przy swojej fundacji.
Józef Łuszczek - pierwszy Polak, który został mistrzem świata w biegach narciarskich. W 1978 roku został wybrany najlepszym zawodnikiem mistrzostw świata w Lahti, a w prestiżowym plebiscycie Przeglądu Sportowego, uzyskał tytuł najlepszego polskiego sportowca. W ciągu swojej kariery 36 razy zdobył mistrzostwo Polski. 
Zofia Kiełpińska - polska biathlonistka oraz biegaczka narciarska, medalistka mistrzostw świata i zimowej uniwersjady, dwukrotna uczestniczka Zimowych Igrzysk Olimpijskich: w Albertville (1992) i Lillehammer (1994)
Erwina Ryś-Ferens -  polska panczenistka, medalistka mistrzostw Europy i świata, czterokrotna uczestniczka Zimowych Igrzysk Olimpijskich: w Innsbrucku (1976), Lake Placid (1980), Sarajewie (1984) i Calgary (1988)

Prezydent RP Andrzej Duda z Małżonką Agatą Kornhauser-Dudą wezmą udział w Ceremonii Otwarcia IX Ogólnopolskich Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Zakopanem!

$
0
0
Prezydent RP Andrzej Duda oraz Małżonka Prezydenta RP i Patron Honorowy Olimpiad Specjalnych Polska, Agata Kornhauser-Duda wezmą udział w Ceremonii Otwarcia IX Ogólnopolskich Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych Zakopane-Białystok 2016. 

Ceremonia Otwarcia Igrzysk, która odbędzie się 9 marca o godz. 19:00 pod Wielką Krokwią w Zakopanem, będzie wielkim świętem nie tylko dla zawodników, trenerów i kibiców Olimpiad Specjalnych, ale także dla turystów i mieszkańców Zakopanego. Ceremonię uświetnią występy znakomitej wokalistki, Ambasadorki Olimpiad Specjalnych, Eweliny Lisowskiej oraz zespołu Future Folk z charyzmatycznym liderem, Stanisławem Karpielem-Bułecką. Cała uroczystość odbędzie się w zgodzie z ceremoniałem olimpijskim. Zgromadzeni kibice będą świadkami przemarszu ekip z 14 Oddziałów Regionalnych Olimpiad Specjalnych. Wcześniej przez Zakopane przebiegnie sztafeta niosąca Ogień Nadziei, od którego zapalony zostanie Znicz, kulminacyjny moment ceremonii. 

Igrzyska będą największym wydarzeniem w sportach zimowych dla polskich zawodników z niepełnosprawnością intelektualną w 2016 roku. Blisko pół tysiąca sportowców z całego kraju będzie rywalizowało o medale w takich dyscyplinach jak: narciarstwo biegowe i zjazdowe, hokej halowy, biegi na rakietach śnieżnych czy łyżwiarstwo szybkie.
Igrzyska Zakopane-Białystok 2016 są najważniejszym etapem rywalizacji o nominacje na Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych, które w 2017 roku zostaną rozegrane w Austrii. To właśnie ze złotych medalistów Igrzysk w Zakopanem i Białymstoku składać się będzie kadra Olimpiad Specjalnych Polska na najbliższe Igrzyska Światowe
Zmagania sportowców w Zakopanem będą rozgrywane 10 i 11 marca w stacji narciarskiej Suche koło Poronina w (narciarstwo alpejskie) oraz na terenie Centralnego Ośrodka Sportu pod Wielką Krokwią (biegi narciarskie i biegi na rakietach śnieżnych).

Pliki do pobrania: 

Wyjątkowa wystawa Olimpiad Specjalnych w Zakopanem!

$
0
0
Trwa już odliczanie do rozpoczęcia IX. Ogólnopolskich Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych Zakopane-Białystok 2016, największego sportowego wydarzenia Olimpiad Specjalnych w Polsce w tym roku. Już 14 lutego w Parku Miejskim im. Józefa Piłsudskiego w Zakopanem otwarta zostanie wystawa unikalnych zdjęć, które prezentują osiągnięcia zawodników Olimpiad Specjalnych i historię ruchu Special Olympics w Polsce.

„Olimpiady Specjalne to największy na świecie ruch sportowy dla osób z niepełnosprawnością intelektualną.  Od blisko 50 lat dbamy o rozwój sportowy i integrację społeczną osób niepełnosprawnych intelektualnie na całym świecie, a od ponad 30 lat robimy to w Polsce. Według szacunków, jeden na 20 Polaków jest osobą  z niepełnosprawnością intelektualną. To ogromna grupa ludzi, która żyje wśród nas, ale jej potrzeby i umiejętności są często niedostrzegane lub ignorowane”, podkreśliła Joanna Styczeń-Lasocka, Dyrektor Generalny Olimpiad Specjalnych Polska
Wystawa składa się z 16 plansz, zawierających łącznie ponad 50 fotografii, pokazujących to co najpiękniejsze w Olimpiadach Specjalnych: radość z uprawiania sportu i udziału w rywalizacji sportowej, więź przyjaźni jaka tworzy się pomiędzy zawodnikami, trenerami i wolontariuszami czy smutek po nieudanym starcie w zawodach. Autorami zdjęć prezentowanych na wystawie są Leszek Kowalski, Grzegorz Kurkowski oraz Viola i Jacek Rzodeczko. Przygotowanie wystawy było możliwe dzięki wsparciu Wojewody Świętokrzyskiego.
„Zdjęcia, które od 14 lutego  do 20 marca będzie można oglądać w Parku Miejskim w Zakopanem jednoznacznie pokazują, że sportowcy Olimpiad Specjalnych wkładają w zawody i treningi równie wiele wysiłku i poświęcenia, jak profesjonalni sportowcy. Zawsze walczą o zwycięstwo i robią to nie dla nagród, czy medali, ale dla samej radości z wygranej i przełamania własnych słabości. To jest właśnie duch prawdziwego sportu, który sportowcom Olimpiad Specjalnych jest szczególnie bliski”, powiedział Grzegorz Kurkowski, Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego IX Ogólnopolskich Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych Zakopane 2016.
Wystawa została przygotowana we współpracy z Urzędem Miasta Zakopane. Urząd Miasta jest także współorganizatorem Ogólnopolskich Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych.
„Dla mnie, Gospodarza Stolicy Polskich Tatr, jest to ogromne wyróżnienie i zaszczyt, że możemy gościć sportowców z niepełnosprawnością intelektualną   oraz obserwować ich zmagania w sportowej rywalizacji. Wyjątkowy klimat Zakopanego oraz niezwykła atmosfera podczas rozgrywanych zawodów od lat sprzyja organizacji regionalnych, krajowych i międzynarodowych imprez sportowych właśnie w naszym mieście. Cieszę się, że mieszkańcy Zakopanego oraz odwiedzający nas turyści będą  po raz kolejny świadkami sportowej rywalizacji pełnej niezwykłych emocji, niezapomnianych wrażeń i przeżyć”, powiedział Leszek Dorula, Burmistrz Miasta Zakopane.
IX Ogólnopolskie Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych rozpoczną się 9 marca w Zakopanem, a zakończą 20 marca w Białymstoku. Weźmie w nich udział łącznie blisko 450 zawodników, reprezentujących wszystkie oddziały regionalne Olimpiad Specjalnych w Polsce. Zawodników podczas rywalizacji wspierać będzie blisko 300 trenerów, sędziów i wolontariuszy. Igrzyska w Zakopanem wspierają też wyjątkowi Ambasadorzy, legendy polskich sportów zimowych:
Małgorzata Tlałka-Długosz- trenerka, narciarka, alpejka, wraz z siostrą bliźniaczką czołowe zawodniczki świata lat osiemdziesiątych, mistrzyni Polski i Francji, olimpijka: reprezentantka barw biało-czerwonych (1984) i trójkolorowych (1988), szósta w slalomie specjalnym w Sarajewie, najlepsza z Polek w historii naszych startów w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich. Małgorzata Tlałka-Długosz związana jest z Olimpiadami od 2002 roku kiedy była honorowym patronem Ogólnopolskiego Mityngu Olimpiad Specjalnych w narciarstwie zjazdowym, również mocno wspierała Olimpiady w czasie ostatniego Mityngu w 2014 roku, a po jego zakończeniu założyła klub Olimpiad Specjalnych przy swojej fundacji.
Józef Łuszczek - pierwszy Polak, który został mistrzem świata w biegach narciarskich. W 1978 roku został wybrany najlepszym zawodnikiem mistrzostw świata w Lahti, a w prestiżowym plebiscycie Przeglądu Sportowego, uzyskał tytuł najlepszego polskiego sportowca. W ciągu swojej kariery 36 razy zdobył mistrzostwo Polski. 
Zofia Kiełpińska - polska biathlonistka oraz biegaczka narciarska, medalistka mistrzostw świata i zimowej uniwersjady, dwukrotna uczestniczka Zimowych Igrzysk Olimpijskich: w Albertville (1992) i Lillehammer (1994)
Erwina Ryś-Ferens -  polska panczenistka, medalistka mistrzostw Europy i świata, czterokrotna uczestniczka Zimowych Igrzysk Olimpijskich: w Innsbrucku (1976), Lake Placid (1980), Sarajewie (1984) i Calgary (1988)
Ogólnopolskie Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych są najważniejszym etapem w rywalizacji o udział w Światowych Zimowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych, które w 2017 roku odbędą się w Austrii.
Uroczyste otwarcie wystawy z udziałem przedstawicieli sportu, władz samorządowych i Ambasadorów Igrzysk odbędzie się 14 lutego 2016 r. o godz. 15:00. Więcej informacji o Igrzyskach znaleźć można na stronie: www.igrzyska2016.olimpiadyspecjalne.pl


Europejski Dzień Tenisa Ziemnego Olimpiad Specjalnych, 8 marca.

$
0
0

8 marca 2016r. rusza 3 edycja Europejskiego Dnia Tenisa Ziemnego Olimpiad Specjalnych. W tym roku ten dzień obchodzony jest razem ze Światowym Dniem Tenisa. Tysiace zawodników weźmie udział w turniejach, pokazach i szkoleniach. MY również gramy! 

Zapraszamy

Kujawsko-Pomorskie na Zimowych Igrzyskach

$
0
0

W dniach od 09.03.2016 do 12.03.2016 rozgrywane są IX Ogólnopolskie Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych. Oddział Regionalny Kujawsko – Pomorskie reprezentowany jest przez dwunastu zawodników. Dziewięcioro z nich startuje w narciarstwie alpejskim, a trójka biega na rakietach śnieżnych. Reprezentacja oddziału składa się z zawodników z trzech klubów Olimpiad Specjalnych: Olimpijczyk Chełmno, Grud Grudziądz i Potrafimy Świecie. Zawody są kwalifikacją do Zimowych Igrzysk ŚwiatowychOlimpiad Specjalnych rozgrywanych w przyszłym roku w Austrii. Trudne warunki na stoku i trasie nie ułatwiają zawodnikom startów natomiast poziom emocji i sportowej walki jest odwrotnie proporcjonalny do temperatury śniegu. Trenerami naszych zawodników są: Łukasz Kleszczyński – rakiety śnieżne,Mirosław Dymiński, Alina Apryas – narciarstwo alpejskie i Marcin Petr –kierownik ekipy.Już wkrótce więcej informacji na temat wyników i osiągnięć naszych zawodników

Wspaniałe Ogólnopolskie Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych!

$
0
0
Trwają IX Ogólnopolskie Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych Zakopane-Białystok 2016. Igrzyska są największym wydarzeniem w sportach zimowych dla polskich zawodników z niepełnosprawnością intelektualną w 2016 roku. Blisko pół tysiąca sportowców z całego kraju rywalizuje o medale w takich dyscyplinach jak: narciarstwo biegowe i zjazdowe, hokej halowy, biegi na rakietach śnieżnych czy łyżwiarstwo szybkie. Igrzyska zainaugurowała Ceremonia Otwarcia, która odbyła się w środę, 9 marca, pod Wielką Krokwią w Zakopanem.
 
„Nie ma lepszego miejsca na inaugurację Ogólnopolskich Igrzysk niż zimowa stolica Polski. To wspaniałe, że wspólnie z panem Prezydentem Andrzejem Dudą, Małżonką Prezydenta RP i jednocześnie Honorowym Patronem Olimpiad Specjalnych, Agatą Kornhauser-Dudą, oraz zgromadzonymi przyjaciółmi, trenerami i zawodnikami Olimpiad Specjalnych spotkaliśmy się pod Wielką Krokwią, by świętować zapalenie Znicza Olimpiad Specjalnych i rozpoczęcie prawdziwej rywalizacji sportowej”, powiedziała Joanna Styczeń-Lasocka, Dyrektor Generalny Olimpiad Specjalnych Polska.
W Ceremonii Otwarcia Igrzysk wzięli udział Prezydent RP Andrzej Duda wraz z Małżonką.
“Pokazujecie wszystkim, że się da nawet wtedy, gdy jest bardzo trudno. Wasz wysiłek i wasz sport jest cenniejszy nawet niż wysiłek sportowców pełnosprawnych. Dajecie mobilizację, wlewacie otuchę w serca ludzi, którzy często nie widzą dla siebie już szans”, powiedział Prezydent.
Agata Kornhauser-Duda, Honorowy Patron Olimpiad Specjalnych, dokonała uroczystego otwarcia Igrzysk.
Małżonka Prezydenta powiedziała, że wspieranie Olimpiad Specjalnych to dla niej ogromy zaszczyt.
“Wzorem moich poprzedniczek, pani Jolanty Kwaśniewskiej, pani Marii Kaczyńskiej i pani Anny Komorowskiej mogę kontynuować tradycję wspierania ruchu olimpiad specjalnych w Polsce. Bardzo cieszę się, że to wydarzenie spotyka się z coraz większym zainteresowaniem i przybywa coraz więcej zawodników, którzy chcą w ten sposób pokonywać swoje własne bariery i zmagać się w sportowej rywalizacji”, podkreśliła Agata Kornhauser-Duda.
Ceremonię pod Wielką Krokwią uświetniły także występy znakomitej wokalistki, Ambasadorki Olimpiad Specjalnych, Eweliny Lisowskiej oraz zespołu Future Folk z charyzmatycznym liderem, Stanisławem Karpielem-Bułecką. Cała uroczystość odbyła się w zgodzie z ceremoniałem olimpijskim. Zgromadzeni goście, trenerzy i zawodnicy byli świadkami przemarszu ekip z 14 oddziałów regionalnych Olimpiad Specjalnych. Wcześniej przez centrum Zakopanego (m.in. ul. Krupówki i ul. J. Piłsudskiego)  przebiegła sztafeta Strzegących Prawa niosąca Ogień Nadziei, od którego w kulminacyjnym momencie ceremonii zapalony został Znicz. Sztafetę tworzyli zawodnicy Olimpiad Specjalnych oraz polscy policjanci z organizacji Bieg Strzegących Prawa na Rzecz Olimpiad Specjalnych.
Zmagania sportowców w Zakopanem są rozgrywane 10 i 11 marca w stacji narciarskiej Suche koło Poronina  (narciarstwo alpejskie) oraz na terenie Centralnego Ośrodka Sportu pod Wielką Krokwią (biegi narciarskie i biegi na rakietach śnieżnych).
17 marca rozpocznie się drugi etap Ogólnopolskich Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych. W Białymstoku rywalizować będą łyżwiarze szybcy oraz hokeiści halowi. Ceremonia zamknięcia Igrzysk odbędzie się 20 marca. Ogólnopolskie Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych, Zakopane-Białystok 2016 są najważniejszym etapem rywalizacji o nominacje na Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych, które w 2017 roku zostaną rozegrane w Austrii. To właśnie  z medalistów Igrzysk w Zakopanem i Białymstoku składać się będzie kadra Olimpiad Specjalnych Polska na najbliższe Światowe Igrzyska.
Olimpiady Specjalne są widoczne w Zakopanem nie tylko na obiektach sportowych – od 14 lutego w Parku Miejskim im. Józefa Piłsudskiego można oglądać plenerową wystawę zdjęć, poświęconych Olimpiadom Specjalnym.
„Zdjęcia, które do 20 marca można oglądać w Parku Miejskim w Zakopanem jednoznacznie pokazują, że sportowcy Olimpiad Specjalnych wkładają w zawody i treningi równie wiele wysiłku i poświęcenia, jak profesjonalni sportowcy. Zawsze walczą o zwycięstwo i robią to nie dla nagród, czy medali, ale dla samej radości z wygranej i przełamania własnych słabości. To jest właśnie duch prawdziwego sportu, który sportowcom Olimpiad Specjalnych jest szczególnie bliski”, powiedział Grzegorz Kurkowski, Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego IX Ogólnopolskich Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych Zakopane 2016.
Wystawa została przygotowana dzięki wsparciu Wojewody Świętokrzyskiego oraz we współpracy z Urzędem Miasta Zakopane. Urząd Miasta jest także współorganizatorem Ogólnopolskich Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych.
IX Ogólnopolskie Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych rozpoczęły się 9 marca w Zakopanem, a zakończą 20 marca w Białymstoku. Bierze w nich udział łącznie blisko 450 zawodników, reprezentujących wszystkie oddziały regionalne Olimpiad Specjalnych w Polsce. Zawodników podczas rywalizacji wspierać będzie blisko 300 trenerów, sędziów i wolontariuszy. Igrzyska w Zakopanem wspierają też wyjątkowi Ambasadorzy, legendy polskich sportów zimowych:
Małgorzata Tlałka-Długosz- trenerka, narciarka, alpejka, wraz z siostrą bliźniaczką czołowe zawodniczki świata lat osiemdziesiątych, mistrzyni Polski i Francji, olimpijka: reprezentantka barw biało-czerwonych (1984) i trójkolorowych (1988), szósta w slalomie specjalnym w Sarajewie, najlepsza z Polek w historii naszych startów w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich. Małgorzata Tlałka-Długosz związana jest z Olimpiadami od 2002 roku kiedy była honorowym patronem Ogólnopolskiego Mityngu Olimpiad Specjalnych w narciarstwie zjazdowym, również mocno wspierała Olimpiady w czasie ostatniego Mityngu w 2014 roku, a po jego zakończeniu założyła klub Olimpiad Specjalnych przy swojej fundacji.
Józef Łuszczek - pierwszy Polak, który został mistrzem świata w biegach narciarskich. W 1978 roku został wybrany najlepszym zawodnikiem mistrzostw świata w Lahti, a w prestiżowym plebiscycie Przeglądu Sportowego, uzyskał tytuł najlepszego polskiego sportowca. W ciągu swojej kariery 36 razy zdobył mistrzostwo Polski. 
Zofia Kiełpińska - polska biathlonistka oraz biegaczka narciarska, medalistka mistrzostw świata i zimowej uniwersjady, dwukrotna uczestniczka Zimowych Igrzysk Olimpijskich: w Albertville (1992) i Lillehammer (1994)
Erwina Ryś-Ferens -  polska panczenistka, medalistka mistrzostw Europy i świata, czterokrotna uczestniczka Zimowych Igrzysk Olimpijskich: w Innsbrucku (1976), Lake Placid (1980), Sarajewie (1984) i Calgary (1988)

Konwój Muszkieterów

$
0
0

Trzynastego lutego odbył się kolejny trening Młodych Sportowców klubu Olimpiad Specjalnych "Olimpijczyk" Chełmno działającego przy Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Chełmnie . Był to bardzo szczególny dzień - nasz klub został uhonorowany nagrodą w wysokości 3500 złotych przekazaną przez państwa Joannę i Grzegorza Ciastek, nagroda została przekazana w ramach "Konwoju Muszkieterów". Serdecznie dziękujemy! Pozwoli to nam zrealizować wiele przedsięwzięć na rzecz Młodych Sportowców klubu "Olimpijczyk".

Viewing all 2622 articles
Browse latest View live