Quantcast
Channel: Olimpiady Specjalne Polska
Viewing all 2622 articles
Browse latest View live

I część Ogólnopolskich Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Zakopanem zakończona!

$
0
0

Pierwsza część IX Ogólnopolskich Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych dobiegła końca. Olimpiady Specjalne żegnają gościnne Zakopane i dziękują za niezapomniane wrażenia i sportowe emocje.
Przypomnijmy w kilku słowach, co działo się od 9 do 12 marca w Zakopanem.

Jeszcze przed rozpoczęciem Igrzysk, w dniu Ceremonii Otwarcia,  w Urzędzie Miasta Zakopane, Olimpiady Specjalne zorganizowały konferencję prasową, inaugurującą wydarzenie. Uczestniczyli w niej m.in. Sabina Czernic i Rafał Mróz - zawodnicy Olimpiad Specjalnych, biorący udział w Igrzyskach, Katarzyna Frank-Niemczycka, Prezes Olimpiad Specjalnych Polska, Joanna Styczeń-Lasocka, Dyrektor Generalny Olimpiad Specjalnych Polska, Agnieszka Nowak-Gąsienica i Wiktor Łukaszczyk Wiceburmistrzowie Miasta Zakopane oraz Grzegorz Kurkowski – Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Igrzysk. W konferencji uczestniczyła również Ewelina Lisowska – znakomita wokalistka i Ambasador Olimpiad Specjalnych Polska. Na konferencji pojawiło się bardzo wielu przedstawicieli mediów ogólnopolskich i lokalnych m.in.: TVN, Polsat, TVP, Gazeta Wyborcza, TOK FM, RMF FM, Tygodnik Podhalański, Gazeta Krakowska, Radio Alex czy Radio Kraków.
 
 
Bezpośrednio po konferencji prasowej z Placu Niepodległości w Zakopanem wyruszyła sztafeta niosąca Ogień Nadziei, zapalony od znicza na grobie wybitnego zakopiańskiego sportowca Stanisława Marusarza. Sztafetę tworzyli zawodnicy Olimpiad Specjalnych oraz polscy policjanci z organizacji Bieg Strzegących Prawa na Rzecz Olimpiad Specjalnych. Sztafeta przebiegła przez samo Centrum Zakopanego (m.in. przez ul. Krupówki i ul. Piłsudskiego), docierając do skoczni narciarskiej na Wielkiej Krokwi, gdzie wieczorem odbyła się wyjątkowa Ceremonia Otwarcia Igrzysk.

 
W Ceremonii Otwarcia Igrzysk wzięli udział Prezydent RP Andrzej Duda wraz z Małżonką.
“Pokazujecie wszystkim, że się da nawet wtedy, gdy jest bardzo trudno. Wasz wysiłek i wasz sport jest cenniejszy nawet niż wysiłek sportowców pełnosprawnych. Dajecie mobilizację, wlewacie otuchę w serca ludzi, którzy często nie widzą dla siebie już szans”, powiedział Prezydent.

Agata Kornhauser-Duda, Honorowy Patron Olimpiad Specjalnych, dokonała uroczystego otwarcia Igrzysk. Małżonka Prezydenta powiedziała, że wspieranie Olimpiad Specjalnych to dla niej ogromny zaszczyt. “Wzorem moich poprzedniczek, pani Jolanty Kwaśniewskiej, pani Marii Kaczyńskiej i pani Anny Komorowskiej mogę kontynuować tradycję wspierania ruchu olimpiad specjalnych w Polsce. Bardzo cieszę się, że to wydarzenie spotyka się z coraz większym zainteresowaniem i przybywa coraz więcej zawodników, którzy chcą w ten sposób pokonywać swoje własne bariery i zmagać się w sportowej rywalizacji”, podkreśliła Agata Kornhauser-Duda.


Ceremonię pod Wielką Krokwią uświetniły także występy znakomitej wokalistki, Ambasadorki Olimpiad Specjalnych, Eweliny Lisowskiej oraz zespołu Future Folk z charyzmatycznym liderem, Stanisławem Karpielem-Bułecką. Cała uroczystość odbyła się w zgodzie z ceremoniałem olimpijskim.

 
„Nie ma lepszego miejsca na inaugurację Ogólnopolskich Igrzysk niż zimowa stolica Polski. To wspaniałe, że wspólnie z panem Prezydentem Andrzejem Dudą, Małżonką Prezydenta RP i jednocześnie Honorowym Patronem Olimpiad Specjalnych, Agatą Kornhauser-Dudą, oraz zgromadzonymi przyjaciółmi, trenerami i zawodnikami Olimpiad Specjalnych spotkaliśmy się pod Wielką Krokwią, by świętować zapalenie Znicza Olimpiad Specjalnych i rozpoczęcie prawdziwej rywalizacji sportowej”, powiedziała Joanna Styczeń-Lasocka, Dyrektor Generalny Olimpiad Specjalnych Polska.

 
Kolejne dni to już przede wszystkim rywalizacja sportowa. Zmagania sportowców w Zakopanem rozgrywały się 10 i 11 marca w stacji narciarskiej Suche koło Poronina  (narciarstwo alpejskie) oraz na terenie Centralnego Ośrodka Sportu pod Wielką Krokwią (biegi narciarskie i biegi na rakietach śnieżnych). Rywalizacja ta przyniosła wiele emocji, wzruszeń oraz radości ze zwycięstwa. Nie zabrakło również kibiców i ambasadorów Igrzysk, dopingujących zawodników Olimpiad Specjalnych Polska!
 
 

 

Kibice dopisali :) Dziękujemy :)

Posted by Olimpiady Specjalne Polska on Thursday, 10 March 2016

 

Łukasz Rutkowski, skoczek narciarski i reprezentant Polski o ...

Łukasz Rutkowski, reprezentant Polski w skokach narciarskich jest pod ogromnym wrażeniem Ogólnopolskich Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Zakopanem

Posted by Olimpiady Specjalne Polska on Friday, 11 March 2016

 
 
Po zakończeniu rywalizacji sportowej przyszedł czas na wielkie emocje w losowaniu składu kadry na Światowe Igrzyska w Austrii. Spośród medalistów Igrzysk w Zakopanem wybrano skład podstawowy oraz listę rezerwową.

 
Podczas Ceremonii Zamknięcia Igrzysk do Białegostoku wyruszyła sztafeta z Ogniem Nadziei, organizatorom drugiej części Igrzysk przekazana została także flaga Olimpiad Specjalnych Polska. Następnie przyszedł czas na wzruszające podziękowania i podsumowania.

 

Ogień przekazany na drugą część Igrzysk 2016 do Białegostoku

Posted by Olimpiady Specjalne Polska on Saturday, 12 March 2016

 
Joanna Styczeń-Lasocka: „ To jest ten moment, kiedy warto powiedzieć, że tak jak mówi hasło Igrzysk „Wszyscy razem”  stworzyliście, stworzyliśmy wspaniałe Igrzyska. Pierwsza część Igrzysk, ta śnieżna, nie zmroziła naszych serc tylko je otworzyła. My w Olimpiadach myślimy serduchami, my chodzimy 5 centymetrów nad ziemią i nas noszą te obłoczki tak, że nasze serca rosną w górę. Z całego serca dziękuję zawodnikom za wspaniałą walkę i współzawodnictwo, za to, że Wam się chciało, że wam się chce, codziennie pokazujecie, że warto żyć i warto wierzyć w Olimpiady Specjalne. Dziś sztafeta policjantów poniesie olimpijski ogień do Białegostoku na drugą część Zimowych Igrzysk, ponieśmy tam także wszystkie nasze serca.”
 
Grzegorz Kurkowski: „Dziękuję wszystkim za wspaniałą atmosferę, ogromną pracę i wielkie serca. Dziś dużo mówimy o wielkich sercach ale prawda jest taka, że bez nich nic by się nam nie udało. Dzięki Waszej energii udało się zjednoczyć  tak wspaniałych zawodników, tak wspaniałych trenerów i wolontariuszy, cudowny sztab ludzi. Bez Was nigdy nie podejmowalibyśmy się tak pięknego ale i trudnego zadania. Jestem z Was dumny i bardzo szczęśliwy.”

 

Grzegorz Kurkowski, Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Igrzysk w Zakopanem, tak podsumowywał pierwszą część Igrzysk podczas dzisiejszej Ceremonii Zamknięcia:

Posted by Olimpiady Specjalne Polska on Saturday, 12 March 2016

 
Wiktor  Łukaszczyk, Zastępca Burmistrza Miasta Zakopane: „Chciałbym przede wszystkim bardzo serdecznie pogratulować i podziękować wszystkim uczestnikom, zawodnikom,  organizatorom i wolontariuszom. Było nam bardzo miło gościć Państwa na tych Igrzyskach i mam nadzieje, że stanie się to tradycją, bo jesteśmy przecież zimową stolicą Polski. Duże wrażenie na mnie osobiście robi fakt, że 5 mln ludzi niepełnosprawnych intelektualnie może na całym świecie korzystać z opieki sportowej, treningów i rywalizować ze sobą. Jeszcze raz dziękuję, zapraszam do Zakopanego, było nam z Wami bardzo miło.”
Wojciech Wyszyński przedstawiciel Związku Podhalan: „To ogromny zaszczyt być tu z Wami. Widać, że wszyscy sport macie w sercu i tego Wam bardzo serdecznie gratulujemy. Bardzo się cieszymy, że włąśnie tak piękna impreza mogła się odbyć tu na Podhalu.”
 
Zofia Kiełpińska ambasador Olimpiad,  naczelnik wydziału edukacji, turystyki i sportu w Urzędzie Miasta  Zakopane: „ Szanowni Państwo, Kochani moi, to były bardzo intensywne 3 dni ale zanim one się zdarzyły, dostąpiłam takiego zaszczytu, że zostałam  ambasadorem Olimpiad Specjalnych. Serdecznie za to dziękuję.  Nie było łatwo, bo warunki śniegowe były ciężkie ale byliście tak dzielni i tak pięknie walczyliście, że należą Wam się specjalne podziękowania. Byliście wielcy! Brawo dla Was!”
 

 

Wzruszające zakończenie Ceremonii Zakończenia w Zakopanem! Do zobaczenia 17 marca w Białymstoku:)

Posted by Olimpiady Specjalne Polska on Saturday, 12 March 2016

 
 Teraz Igrzyska przenoszą się do Białegostoku. 17 marca rozpocznie się drugi etap Ogólnopolskich Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych. W Białymstoku rywalizować będą łyżwiarze szybcy oraz hokeiści halowi. Ceremonia zamknięcia Igrzysk odbędzie się 20 marca. Ogólnopolskie Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych, Zakopane-Białystok 2016 są najważniejszym etapem rywalizacji o nominacje na Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych, które w marcu 2017 roku zostaną rozegrane w Austrii.

 

Joanna Styczeń-Lasocka, Dyrektor Generalny Olimpiad Specjalnych Polska zaprasza na drugą część IX Ogólnopolskich Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych, która 17 marca rozpocznie się w Białymstoku!

Posted by Olimpiady Specjalne Polska on Saturday, 12 March 2016

Źródła materiałów foto i wideo:
-Adam Nurkiewicz, Olimpiady Specjalne Polska © Adam Nurkiewicz / Mediasport
-Marta Jasuwienas, Urząd Miasta Zakopane
-Remigiusz Woźniak, Olimpiady Specjalne Polska-Świętokrzyskie
-Przemysław Śmiałkowski, Damian Kuraś, Marek Sokół, Olimpiady Specjalne Polska


IX Ogólnopolskie Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych - galeria zdjęć

$
0
0

W oczekiwaniu na drugą część Ogólnopolskich Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych, które rozpoczną się 17 marca w Białymstoku, zapraszamy do galerii zdjęć z pierwszej części Igrzysk, która w dniach 9-12 marca 2016 r rozegrana została w Zakopanem. Autorem fotografii jest Adam Nurkiewicz (© Adam Nurkiewicz / Mediasport).

Czekamy na II część Igrzysk! Zapraszamy do Białegostoku.

IGRZYSKA ZIMOWE OLIMPIAD SPECJALNYCH ZAKOPANE 2016

$
0
0

W dniach od 9 do12 marca 2016 w Zakopanem odbywały się IX Ogólnopolskie Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych. Na Ceremonii Otwarcia honorowymi gośćmi byli Prezydent RP Andrzej Duda oraz jego Małżonka, honorowy Patron Olimpiad Specjalnych Polska Agata Kornhauser-Duda.Uroczystość uświetnili też znani sportowcy i artyści.

Zawody odbyły się na terenie Centralnego Ośrodka Sportu pod Krokwią i w stacji narciarskiej Suche koło Poronina.
Ekipa Oddziału- Beskidzkie liczyła 26 zawodników, którzy startowali w narciarctwie zjazdowym, biegowym i w biegach na rakietach śnieżnych. Nasi sportowcy walczyli z wielką zaciętością, z dużym zaangażowaniem czego efektem było zdobycie 14 złotych,11 srebrnych i 10 brązowych medali.

 

Nominacje na Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych, króre odbędą się w przyszłym roku w Austrii zdobyli:
Anna Dubanowicz w biegach na rakietach śnieżnych i Piotr Bratek w narciarstwie biegowym.

Gratulacje dla wszystkich sportowców!

 

 

Zimowe Igrzyska w Zakopanem i Suchym

IX Ogólnopolskie Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych ruszają w Białymstoku!

$
0
0
W Białymstoku ruszają IX Ogólnopolskie Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych Zakopane-Białystok 2016. Igrzyska są największym wydarzeniem w sportach zimowych dla polskich zawodników z niepełnosprawnością intelektualną w 2016 roku. Blisko pół tysiąca sportowców z całego kraju rywalizuje o medale w takich dyscyplinach jak: narciarstwo biegowe i zjazdowe, hokej halowy, biegi na rakietach śnieżnych czy łyżwiarstwo szybkie. W Białymstoku rusza drugi etap Igrzysk, w którym rywalizować będą łyżwiarze szybcy i hokeiści halowi.  Igrzyska zainauguruje Ceremonia Otwarcia, która rozpocznie się 17 marca o godz. 18:00 na lodowisku Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
 

„Igrzyska Ogólnopolskie to dla sportowców z niepełnosprawnością intelektualną najważniejsze zawody w Polsce. Zawodnicy włożyli wiele pracy  i wysiłku by zawalczyć o medale Igrzysk i co ważniejsze, by móc pokazać kibicom w Białymstoku i całej Polsce najprawdziwszego ducha sportowej rywalizacji. Warto także wspomnieć, że to właśnie spośród medalistów Igrzysk Ogólnopolskich składać się będzie kadra na przyszłoroczne Światowe Igrzyska w Austrii”,  powiedziała Joanna Styczeń-Lasocka, Dyrektor Generalny Olimpiad Specjalnych Polska.

Igrzyska swoim patronatem objęła Małżonka Prezydenta RP, pani Agata Kornhauser-Duda. Para prezydencka uświetniła też swoją obecnością Ceremonię Otwarcia pierwszej części Igrzysk, która odbyła się 9 marca w Zakopanem. Uroczystość otwarcia Igrzysk w Białymstoku również odbędzie się w zgodzie z ceremoniałem olimpijskim i zapewni uczestnikom wyjątkowe emocje. Zgromadzeni goście, wśród nich m.in. przedstawiciele władz państwowych i samorządowych,  trenerzy i zawodnicy będą świadkami przemarszu ekip z 13 oddziałów regionalnych Olimpiad Specjalnych.  Wcześniej o godz. 15:00 przez centrum Białegostoku (m.in. ulicami Sienkiewicza, rynek Kościuszki, Lipowa, Krakowska)  przebiegła sztafeta Strzegących Prawa niosąca Ogień Nadziei, od którego w kulminacyjnym momencie ceremonii zapalony zostanie Znicz. Sztafetę tworzą zawodnicy Olimpiad Specjalnych oraz polscy policjanci z organizacji Bieg Strzegących Prawa na Rzecz Olimpiad Specjalnych.

Zmagania sportowców w Białymstoku będą rozgrywane 18, 19  i 20 marca  na lodowisku Białostockiego OSiR (łyżwiarstwo szybkie) oraz na terenie Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Białymstoku (hokej halowy).

„Zapraszamy wszystkich kibiców do obserwowania rywalizacji sportowej na Igrzyskach. Jest to najlepsza okazja, by na własne oczy przekonać się, że zawodnicy Olimpiad Specjalnych zawsze walczą o zwycięstwo i robią to nie dla nagród, czy medali, ale dla samej radości z wygranej i przełamania własnych słabości. Na naszych zawodach najłatwiej zrozumieć ducha prawdziwego sportu: zobaczyć szczerą radość z wygranej ale też prawdziwą gorycz porażki. Na wszystkich arenach Igrzysk niezapomniane emocje są gwarantowane”, powiedział Maciej Kosakowski, Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego IX Ogólnopolskich Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych Białystok 2016.

Ceremonia zamknięcia Igrzysk odbędzie się 20 marca o godz. 12:00 w Zespole Szkół Rolniczych CKP w Białymstoku. W ten sposób do historii przejdą IX Ogólnopolskie Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych, a zawodnicy rozpoczną przygotowania do walki o medale w kolejnych zawodach. Warto podkreślić, że Igrzyska Ogólnopolskie są najważniejszym etapem rywalizacji o nominacje na Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych, które w 2017 roku zostaną rozegrane w Austrii. To właśnie  z medalistów Igrzysk w Zakopanem i Białymstoku składać się będzie kadra Olimpiad Specjalnych Polska na najbliższe Światowe Igrzyska.

 IX Ogólnopolskie Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych rozpoczęły się 9 marca w Zakopanem, a zakończą 20 marca w Białymstoku. Bierze w nich udział łącznie blisko 450 zawodników, reprezentujących oddziały regionalne Olimpiad Specjalnych w Polsce. Zawodników podczas rywalizacji wspierać będzie blisko 300 trenerów, sędziów i wolontariuszy. 

Wesołych Świąt

$
0
0

Z okazji nadchodzącej Wielkanocy
pragniemy życzyć Państwu, aby wiosenna atmosfera,
wiara i miłość nie opuszczały Was przez cały rok.

Olimpiady Specjalne Polska

Wishing you peace, love and happiness
at Easter and always.

Special Olympics Poland
 

Zakończyły się IX Ogólnopolskie Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych Zakopane – Białystok 2016!

$
0
0
W Białymstoku zakończyła się druga część tegorocznych Ogólnopolskich Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych. Jednocześnie zakończyły się całe Igrzyska, których początek miał miejsce 9 marca w Zakopanem.

W białostockiej części Igrzysk uczestniczyło ponad 230 zawodników, którzy zmierzyli się w dwóch zimowych dyscyplinach sportowych: łyżwiarstwie szybkim i hokeju halowym.

Igrzyska w Białymstoku rozpoczęły się uroczystą Ceremonią Otwarcia, która 17 marca odbyła się na lodowisku Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Przed Ceremonią w Białymstoku odbył się bieg z Ogniem Nadziei, który Strzegący Prawa przenieśli w uroczystej sztafecie przez centrum miasta. Sztafeta wyruszyła spod Komendy Wojewódzkiej Policji, gdzie uroczystego zapalenia pochodni dokonał pan komendant, by następnie ścisłym centrum miasta dotrzeć na miejsce Ceremonii Otwarcia. Sztafetę tworzyli zawodnicy Olimpiad Specjalnych oraz polscy policjanci z organizacji Bieg Strzegących Prawa na Rzecz Olimpiad Specjalnych.

 

Sztafeta Strzegących Prawa z Ogniem Nadziei na dzisiejszą Ceremonię Otwarcia IX Ogólnopolskich Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Białymstoku właśnie wystartowała!

Posted by Olimpiady Specjalne Polska on Thursday, 17 March 2016

 W Ceremonii Otwarcia uczestniczyło wielu znamienitych gości, przedstawicieli władz centralnych i samorządowych, trenerów i licznie zgromadzonych kibiców.

Nie zabrakło również przedstawicieli mediów! Relacja na żywo z wydarzenia pojawiła się w TVP Białystok.

Uroczystość przebiegała zgodnie z ceremoniałem olimpijskim. Reprezentanci 13 Oddziałów Regionalnych, biorących udział w Igrzyskach przemaszerowali w uroczystej paradzie. Następnie zawodnicy, trenerzy oraz sędziowie złożyli uroczystą przysięgę. Wtedy na lodowisku pojawił się Ogień Nadziei, od którego zapalony został Znicz Igrzysk: 

 

Znicz Igrzysk w Białymstoku już zapalony!

Posted by Olimpiady Specjalne Polska on Thursday, 17 March 2016

Uroczystego otwarcia Igrzysk dokonał wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

 

Igrzyska w Białymstoku otwarte! Uroczystego otwarcia dokonał wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

Posted by Olimpiady Specjalne Polska on Thursday, 17 March 2016

„Zapraszamy wszystkich kibiców do obserwowania rywalizacji sportowej na Igrzyskach. Jest to najlepsza okazja, by na własne oczy przekonać się, że zawodnicy Olimpiad Specjalnych zawsze walczą o zwycięstwo i robią to nie dla nagród, czy medali, ale dla samej radości z wygranej i przełamania własnych słabości. Na naszych zawodach najłatwiej zrozumieć ducha prawdziwego sportu: zobaczyć szczerą radość z wygranej ale też prawdziwą gorycz porażki. Na wszystkich arenach Igrzysk niezapomniane emocje są gwarantowane”, powiedział w dniu otwarcia Igrzysk Maciej Kosakowski, Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego IX Ogólnopolskich Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych Białystok 2016.
 
Na arenach sportowych nie zabrakło także Ambasadorów Igrzysk. Zmagania zawodników obserwowała m.in. Erwina Ryś-Ferens, wybitna polska panczenistka, czterokrotna uczestniczka Igrzysk Olimpijskich.
 

Erwina Ryś-Ferens - polska panczenistka, medalistka mistrzostw Europy i świata, czterokrotna uczestniczka Zimowych Igrzysk Olimpijskich i Ambasador Ogólnopolskich Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych trzyma kciuki za startujących dzisiaj zawodników:)

Posted by Olimpiady Specjalne Polska on Friday, 18 March 2016

Zmagania sportowców w Białymstoku były rozgrywane na lodowisku Białostockiego OSiR (łyżwiarstwo szybkie) oraz na terenie Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Białymstoku (hokej halowy).

Łyżwiarze rywalizowali na dystansach 111m, 222m, 333m, 500m, 1000m i 1500m. Uczestnicy Igrzysk zacięcie rywalizowali, dając z siebie wszystko. Najbardziej wymagającą i wyczerpującą konkurencją łyżwiarską podczas Igrzysk były zmagania na najdłuższym dystansie – 1500 m. 

 

1500 metrów to dystans tylko dla wytrwałych, brawo !!!Finały łyżwiarstwa szybkiego trwają...

Posted by Olimpiady Specjalne Polska on Saturday, 19 March 2016

W tym samym czasie w hali Zespołu Szkół Rolniczych trwały mecze hokeja halowego. Wszystkie drużyny dzielnie walczyły o zwycięstwo, nie brakowało zaciętości i woli walki.

 

Na Igrzyskach trwa rywalizacja grupowa hokeja halowego. Na filmie fragment meczu Pomorskie 2-Mazowieckie 1

Posted by Olimpiady Specjalne Polska on Saturday, 19 March 2016

Po zawodach sportowych przyszedł czas na dekoracje medalowe i radość ze zdobytych osiągnięć!

Medaliści Ogólnopolskich Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych wzięli także udział w losowaniu kadry na Światowe Igrzyska, które w marcu 2017 roku odbędą się w Austrii. W sobotę 19 marca odbyło się losowanie łyżwiarzy szybkich, a przed Ceremonią Zamknięcia Igrzysk 20 marca, losowanie hokeistów halowych.

Igrzyska zakończyła Ceremonia Zamknięcia, pełna dobrej zabawy ale także wzruszeń. Teraz wszyscy uczestnicy Igrzysk, pełni wrażeń i dobrych emocji będą przygotowywać się do kolejnych zawodów Olimpiad Specjalnych! 

 

W niedzielę 20 marca zakończyły się Ogólnopolskie Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych ! Joanna Styczeń-Lasocka, Dyrektor Generalny Olimpiad Specjalnych Polska podsumowuje Igrzyska i serdecznie zaprasza wszystkich do kibicowania naszej reprezentacji na Światowych Zimowych Igrzyskach w marcu 2017 roku!

Posted by Olimpiady Specjalne Polska on Tuesday, 22 March 2016


MATP Zabrze 2016

$
0
0
 
 
   W dniu 09.03.2016r. na terenie hali sportowej „Pogoń” Zabrze odbył się XVIII Śląski Dzień Treningowy Olimpiad Specjalnychpod honorowym patronatem Prezydent Miasta  Zabrze Małgorzaty Mańki - Szulik. W zawodach uczestniczyło ponad 80 zawodników z kilkunastu klubów naszego oddziału. Głównym celem imprezy było propagowanie idei aktywności prozdrowotnej i sportowej wśród dzieci i młodzieży ze znacznym i głębokim stopniem niepełnosprawności intelektualnej, a także ze sprzężoną niepełnosprawnością fizyczną i umysłową, wyzwolenie pozytywnych emocji, które niosą wrażenia sportowe oraz stworzenie niepełnosprawnym szansy przyswojenia i praktykowania alternatywnego sposobu spędzania wolnego czasu, gwarantującego poprawę ich kondycji psychofizycznej. Oprócz ważnej wartości edukacyjnej szerzącej misję Olimpiad Specjalnych, zawody przejawiają również walory integracyjne  poprzez udział wolontariuszy z Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach oraz III Liceum Ogólnokształcącego w Zabrzu. 
    Wysiłek sportowców został uwieńczony medalowym sukcesem oraz każdy zawodnik otrzymał nagrody w postaci koszulki  z logo Olimpiad Specjalnych oraz gadżetów kosmetycznych. Dodatkową atrakcją imprezy był słodki poczęstunek dla uczestników, kibiców i opiekunów, ufundowany przez firmę „STOKSON” w Chorzowie i „KRISTOF” w Zabrzu. Niewątpliwą atrakcją wzbogacającą imprezę był pokaz baniek mydlanych oraz występ „Żywych Maskotek”, które towarzyszyły zawodnikom podczas zawodów i zabaw w „Wiosce Olimpijskiej”. Uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego wraz z trenerką przygotowali dla uczestników Dnia Treningowego pokaz taneczny. Patronem medialnym imprezy była TVP Katowice, która wyemitowała zapowiedź  promującą imprezę jak również reportaż z samych zawodów. Kolejnym patronem medialnym została gazeta Nasze Zabrze Samorządowe, a także TV Zabrze, która również przedstawiła krótki reportaż 
z zawodów na swojej antenie. Nad bezpieczeństwem uczestników imprezy czuwali ratownicy  firmy RED – MED z Rybnika. 
   Warto zauważyć wielki wkład władz miasta Zabrze zarówno na etapie przygotowań tego wydarzenia jak i poprzez osobistą obecność V-ce Prezydenta Miasta Zabrze Jana Pawlucha, Przewodniczącego Rady Miasta Mariana Czocharę, przedstawiciela Wydziału Oświaty Pawła Skulskiego oraz przedstawicieli Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu pana Krzysztofa Nowińskiego i Mateusza Brewczyńskiego. Pokazuje to konkretne działania władz miasta na rzecz wspierania osób niepełnosprawnych poprzez wzmacnianie ich możliwości pomimo barier jakie napotykają codziennie ze strony ciała i umysłu.

zapraszamy do wzmianki o MATP w Zabrzu w programie TVP3 Katowice w "Co?, gdzie?, kiedy?"
 

Przygotowała: Marzena Jarząbek
 
 
Pliki do pobrania: 

IX Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych Zakopane - Białystok 2016

$
0
0
Data wydarzenia: 
17 - 20.03.2016
Miejsce: 
Białystok

Fotorelacja z Igrzysk

Życzenia wielkanocne

IX OGÓLNOPOLSKIE ZIMOWE IGRZYSKA OLIMPIAD SPECJALNYCH ZAKOPANE 9-12 MARCA 2016

$
0
0
Zakopane 2016

Od   środy zawodnicy  z  naszego  oddziału  przebywali  na   Ogólnopolskich  Zimowych  Igrzyskach Olimpiad  Specjalnych  w  Zakopanem. Zawody zorganizował Świętokrzyski Oddział Regionalny wraz z Biurem Narodowym. Honorowy patronat nad  imprezą objęła Pierwsza Dama RP Pani Agata Kornhauser – Duda.

Reprezentacja Dolnego Śląska liczyła 19 zawodników i 5 trenerów reprezentujących Kluby ANNA, JEŻYKI, ORZEŁ, JEŻYK, LICZYRZEPA, HANDICAP, RADOŚNI, TĘCZA, PROMYK.  Uczestniczyliśmy w biegach narciarskich i narciarstwie alpejskim. 

Z  Jeleniej  Góry wyjechaliśmy o 8.00 rano. Na miejsce noclegowe przyjechaliśmy ok. 16. Zostaliśmy przyjęci ciepłym obiadem a następnie zakwaterowani. Wszystko na pełnych obrotach bo o 17.00 były podstawione autobusy które zawiozły wszystkich pod WIELKĄ  KROKIEW na Ceremonię Otwarcia. Po oficjalnych wystąpieniach głos zabrał  Pan Prezydent  RP  a po nim zawody uroczyście otworzyła Pierwsza Dama RP. Oczywiście stałym gościem od lat na różnego rodzaju zawodach jest Prezes Olimpiad Specjalnych Pani Katarzyna Frank – Niemczycka. Flagę  Igrzysk wniosły siostry Dorota i Małgorzata Tlałki oraz Józef  Łuszczek. Z  Ogniem Olimpijskim przybiegła policyjna sztafeta „Bieg z Pochodnią Strzegących Prawa”. Po uroczystym rozpoczęciu wróciliśmy do miejsca zakwaterowania gdzie spędziliśmy noc w ciszy i spokoju.

W czwartek po wczesnym śniadaniu  o 8.00 autobusami ruszyliśmy na preeliminacje. Narciarze  biegowi  do Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem – trasy przy Średniej Krokwi. A narciarze alpejscy  do stacji  narciarskiej – SUCHE k/Poronina. Zmagania jednych i drugich trwały do późnych godzin popołudniowych. Każdy z naszych zawodników się nie oszczędzał i dał z siebie „wszystko”. Na miejscu zjedliśmy też obiad. Po powrocie mieliśmy jeszcze trochę czasu do kolacji. Każdy mógł trochę wypocząć bo wieczorem mieliśmy zaplanowane zwiedzanie Zakopanego. Dla większości naszych zawodników była to pierwsza okazja zwiedzenia naszego ekskluzywnego kurortu i wrażenia pewnie zostaną długo w ich pamięci.

W piątek wszystkim od rana towarzyszyły emocje bo jechaliśmy już walczyć o medale. Jak poprzedniego dnia nasza ekipa się podzieliła i każdy ruszył do swojego miejsca zawodów. Pogoda dopisywała więc każdy dziarsko rywalizował z zawodnikami z całej Polski. Zdobyte medale pokazują, że nie odstawaliśmy od innych ekip. Narciarze biegowi zdobyli 5 złotych medali, 7 srebrnych, 6 brązowych. Inni też zaprezentowali się bardzo dobrze bo 5 osób uplasowało się zaraz za podium a 2 zdobyły piąte miejsce. Narciarze alpejscy nie wypadli gorzej i również zdobyli kilka medali (1 złoty, 3 srebrne, 3 brązowe oraz 2 czwarte i jedno piąte miejsce) choć startowało ich tylko sześcioro. Po powrocie był krótki czas na wspomnienia z tras i stoków między zawodnikami.

Wieczorem organizatorzy zapewnili wszystkim zawodnikom dyskotekę w wielki namiocie a trenerom odrobinę stresu ponieważ oficjalnie przeprowadzono losowanie reprezentacji  na  XI  ŚWIATOWE  ZIMOWE  IGRZYSKA  OLIMPIAD SPECJALNYCH – AUSTRIA 2017. Po kilku chwilach już wiedzieliśmy, że będziemy mieli tam swoich reprezentantów. Szczęście miały tym razem Monika Bernaś z klubu JEŻYKI  - Wałbrzych oraz Grażyna Gajewska z klubu PROMYK - Wojcieszów które znalazły się w składzie podstawowym i za rok będą rywalizować z najlepszymi na świecie. 

W sobotę od rana znowu byliśmy w ruchu. Pobudka, śniadanie, pakowanie, uroczyste zakończenie i długa podróż powrotna do swoich domów oczywiście w świetnych nastrojach.

 

Jacek Engler

Wesołych Świąt!

Hokeiści na IX Ogólnopolskich Zimowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych Białystok 2016

$
0
0

W dniach 17-20 marca, drużyna hokeja halowego z Klubu Olimpiad Specjalnych z Ostrowa Wielkopolskiego, uzupełniona o zawodnika z Rychwała, reprezentowała Oddział Wielkopolskie-Konin na IX Ogólnopolskich Zimowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych
w Białymstoku.
W finale nasi zawodnicy, w swojej grupie sprawnościowej, zdobyli srebrny medal,  rozgrywając mecze z drużynami ze Świętokrzyskiego i Lubelskiego. Wszyscy dzielnie walczyli o zwycięstwo, nie brakowało zaciętości i woli walki.
Gospodarze Igrzysk przygotowali sportowcom wiele atrakcji i dobrą organizację. Zapewnili pomoc wolontariuszy, zaprosili na trybuny kibiców. Na arenach sportowych nie zabrakło także Ambasadorów Igrzysk. Zmagania zawodników obserwowała m.in. Erwina Ryś-Ferens, wybitna polska panczenistka, czterokrotna uczestniczka Igrzysk Olimpijskich.
Zawodnicy mogli skorzystać z programu „Zdrowi Sportowcy”, w którym bezpłatnych porad udzielali im specjaliści m.in: okuliści, ortopedzi, laryngolodzy, fizjoterapeuci, dietetycy i pediatrzy.
I choć Igrzyska przeszły już do historii to warto obejrzeć zdjęcia, które zatrzymały chwile, pełne sportowych emocji, za które serdecznie dziękujemy naszym zawodnikom i ich trenerom smiley
Reprezentacja Oddziału Wielkopolskie-Konin wystąpiła w składzie:
Witold Pawlak – bramkarz, Wojciech Krawczyk, Tobiasz Rosik, Sebastian Zając, Michał Stelmach, Grzegorz Krasicki, Łukasz Misiek – napastnicy, Przemysław Grzęda, Bartłomiej Sobczak, Przemysław Sikora oraz Damian Kotarski z Rychwała – obrońcy.
Kadra trenerska: Ela Mądra, Sławka Kulferst, Sławek Woźniak
 

Johan Cruyff, wielki piłkarz i przyjaciel Olimpiad Specjalnych, nie żyje.

$
0
0

Dziękujemy, że byłeś z nami, że wspierałeś zawodników Olimpiad Specjalnych, że z Twoją fundacją zrealizowaliśmy wiele projektów. Dziękujemy.


Zapraszamy na FB

1% serca = 100%sportu

$
0
0

Jeszcze nigdy wspieranie innych nie było tak proste! Zachęcamy Państwa do wsparcia działalności naszego Stowarzyszenia poprzez wpisanie nazwy Olimpiady Specjalne Polska oraz numeru KRS 0000190280 do zeznania rocznego PIT-36, PIT-36L, PIT-37 lub PIT-38. Kwotę wynikającą z zeznania podatkowego prześle na konto naszej organizacji Urząd Skarbowy. 

Jak przekazać 1% podatku na rzecz Olimpiad Specjalnych?
• wpisz numer KRS 0000190280 w pozycji „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz OPP” formularza rozliczeniowego PIT;
• wpisz nazwę Olimpiady Specjalne Polska – Biuro Narodowe lub nazwę Oddziału Regionalnego w pozycji „Informacje uzupełniające” w rubryce „Cel szczegółowy 1%”

Dziękujemy, że jesteś z nami! 

Pliki do pobrania: 

Bowling Katowice 2016

$
0
0
    22 marca 2016 roku odbył się XXVI Śląski Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych. W zawodach wzięło udział 120 zawodników z niepełnosprawnością intelektualną z 22 Klubów Olimpiad Specjalnych z całego regionu śląskiego.
   Organizatorem Turnieju był Klub Olimpiad Specjalnych Szkwał Katowice i Zespół Szkół Specjalnych nr 11 w Katowicach.Współorganizatorami był Oddział Regionalny Olimpiady Specjalnych Polska Śląskie, Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego oraz Urząd Miasta Katowice. Zawody odbyły się w Kręgielni Galaktyka ul. Dąbrówki 10 w Katowicach.
   Turniej jak zawsze przebiegał w przyjaznej atmosferze. Wolontariusze AWF od samego rana przygotowywali się do przyjęcia zawodników wraz z trenerami. Od godziny 9.00 rozpoczęła się rozgrzewka. O godzinie 10.00 wszyscy uczestnicy wzięli udział w Ceremonii Otwarcia Turnieju. Zawodników wprowadzali wolontariusze Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Przy Hymnie Olimpiad Specjalnych zawodnicy Klubu Olimpiad Specjalnych Szkwał wprowadzili Flagę Olimpiad Specjalnych, następnie wszyscy złożyli Przysięgę Olimpiad Specjalnych: „Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć niech będę dzielny w swym wysiłku” Ceremonię Otwarcia uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście. Obecni byli: Naczelnik Wydziału Sportu i Turystyki Sławomir Witek, Inspektor Wydziału Edukacji Anna Gumułka, Prodziekan Wydziału Fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego dr Krystyna Kwaśna, Prodziekan Wydziału Fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego dr Andrzej Myśliwiec – Prezes Oddziału Regionalnego Olimpiady Specjalne Polska - Śląskie, Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych nr 11 w Katowicach Elżbieta Ślęzakiewicz, Dyrektor Regionalny Olimpiady Specjalne Polska Śląskie Dariusz Wosz oraz Wiceprezes Oddziału Regionalnego Olimpiady Specjalne Polska Śląskie Anetta Gawrysiak.
    Uczestnicy turnieju  zostali podzieleni na grupy sprawnościowe, w których rywalizowali w 10 kolejkach z zawodnikami o podobnych możliwościach. Po grach finałowych następowały dekoracje wszystkich zawodników, za miejsca I-III były medale za miejsca IV – VIII wstążki. Atmosfera na Turnieju była wspaniała. W trakcie przerw pomiędzy rzutami można było bawić się w części klubowej przy muzyce. Wolontariusze AWF stanęli na wysokości zadania i zachęcali zawodników do tańca. Zawody zakończyła Ceremonia Zamknięcia.

.

Podziękowania dla :
.
Urzędu Miasta Katowice Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego,
Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach,
Klubu Garage
Przygotowała:
Mirosława Magiera – Bartosz
Przewodnicząca Klubu Olimpiad Specjalnych SZKWAŁ Katowice

Turniej Bocce na Łotwie zakończony!

$
0
0
W dniach 1-3 kwietnia 2016 roku w Kuldidze na Łotwie odbył się 2 Otwarty Międzynarodowy Turniej w Bocce Olimpiad Specjalnych krajów Nadbałtyckich.
W turnieju wzięło udział 10 zespołów reprezentujących Polskę, Litwę, Estonię, Ukrainę oraz oczywiście Łotwę. Program Olimpiad Specjalnych Polska był reprezentowany przez Oddział Regionalny Świętokrzyskie, a dokładniej przez zawodników z Klubu Olimpiad Specjalnych "SZANSA" Ostrowiec Świętokrzyski. W skład reprezentacji weszli zawodnicy: Jacek Koza, Wioleta Pych, Norbert Walesic, Katarzyna Wójcicka. Trenerem był Przemysław Walczyk, a Kierownikiem Ekipy Remigiusz Woźniak.
Bocce to pochodząca z Włoch gra przypominająca angielską grę w kule (lawn bowls). Do rozgrywania zawodów w ramach tej dyscypliny używane są kule w czerwonym i zielonym kolorze. Rywalizujący ze sobą zawodnicy mogą startować w konkurencji singiel, debel lub w zespołach czteroosobowych. Bocce może być rozgrywane na różnych rodzajach nawierzchni, w zależności od możliwości organizatora zawodów (np. sztuczna trawa, specjalna wykładzina). Wszystkie wykorzystywane rodzaje nawierzchni nazywane są w tej dyscyplinie kortem. Głównym założeniem tej dyscypliny jest dążenie przez zawodników przeciwnych drużyn do potoczenia kuli tak, by znalazła się jak najbliżej tzw. palliny. Jest to biała kulka, którą wprowadza się do gry na początku meczu.
Po uroczystym i artystycznym otwarciu turnieju przyszedł czas na zawody sportowe. Jak to w Olimpiadach Specjalnych odbyły się preeliminacje, które mają na celu zbliżone dobranie grup sprawnościowych, aby każdy zespół miał wyrównane szanse na zwycięstwo. Tym razem nie było to takie proste, ponieważ turniej odbywał się w drużynach czteroosobowych, a każdy zawodnik prezentował inny poziom umiejętności. Ale organizatorzy bardzo fachowo dokonali podziału na grupy i można było rozpocząć najważniejszą część zawodów.
Organizatorzy zapewnili uczestnikom turnieju atrakcje turystyczne w Kuldidze, spotkanie w Urzędzie Miasta, a także specjalny koncert muzyczny. W przerwach miedzy meczami odbywały się zajęcia plastyczne m.in. z kadetkami ze szkoły policyjnej, które prowadziły zajęcia profilaktyczne.
Po ogłoszeniu wyników preeliminacji okazało się, że będziemy rywalizować w grupie z miejscowymi zespołami łotewskimi. W pierwszym meczu grupowym zespół Olimpiady Specjalne - Polska wygrał po bardzo zaciętym i wyrównanym meczu 4:3 z Łotwa Spare. Do drugiego meczu poszło troszeczkę łatwiej i zespół Olimpiady Specjalne - Polska wygrał 9:1 z Łotwa Pelci. Już w tym momencie było wiadome, że Reprezentacja Polski zdobyła złoty medal.
Wielkim zaskoczeniem i wyróżnieniem dla zawodników Olimpiad Specjalnych były pokazowe mecze z zawodnikami łotewskimi, którzy w 2016 roku wystartują w paraolimpiadzie w Rio. Okazało się, że w meczu gwiazd mieszana reprezentacja zawodników Olimpiad Specjalnych z Estonii, Litwy, Ukrainy i Polski (reprezentowała Katarzyna Wójcicka) wygrała z reprezentacją Paraolimpijczyków. W drugim meczu pokazowym, gdzie przeciwnikami na boisku były kadetki ze szkoły policyjnej Olimpiady Specjalne Polska reprezentował Norbert Walesic. Również tym razem okazało się, że zawodnicy Olimpiad Specjalnych na tym turnieju nie mają sobie równych.
W uroczystym zakończeniu odbyły się dekoracje medalowe i podziękowania zarówno organizatorów dla przybyłych gości jak i słowa pochwały dla organizatorów za tak fantastycznie przygotowany turniej. Nowe przyjaźnie jakie się nawiązały podczas takiego wyjazdu na pewno będą podtrzymywane i pewnie nie jeden raz się jeszcze spotkają na arenach sportowych.
 
Remigiusz Woźniak – Kierownik ekipy

Turniej Bocce na Łotwie

$
0
0

W dniach 1-3 kwietnia 2016 roku w Kuldidze na Łotwie odbył się 2 Otwarty Międzynarodowy Turniej w Bocce Olimpiad Specjalnych krajów Nadbałtyckich.

W turnieju wzięło udział 10 zespołów reprezentujących Polskę, Litwę, Estonię, Ukrainę oraz oczywiście Łotwę. Reprezentacja Olimpiady Specjalne Polska była reprezentowana przez Oddział Regionalny Świętokrzyskie, a dokładniej przez zawodników z Klubu Olimpiad Specjalnych "SZANSA" Ostrowiec Świętokrzyski. W skład reprezentacji weszli zawodnicy: Jacek Koza, Wioleta Pych, Norbert Walesic, Katarzyna Wójcicka. Trenerem był Przemysław Walczyk, a Kierownikiem Ekipy Remigiusz Woźniak.

Bocce to pochodząca z Włoch gra przypominająca angielską grę w kule (lawn bowls). Do rozgrywania zawodów w ramach tej dyscypliny używane są kule w czerwonym i zielonym kolorze. Rywalizujący ze sobą zawodnicy mogą startować w konkurencji singiel, debel lub w zespołach czteroosobowych. Bocce może być rozgrywane na różnych rodzajach nawierzchni, w zależności od możliwości organizatora zawodów (np. sztuczna trawa, specjalna wykładzina). Wszystkie wykorzystywane rodzaje nawierzchni nazywane są w tej dyscyplinie kortem. Głównym założeniem tej dyscypliny jest dążenie przez zawodników przeciwnych drużyn do potoczenia kuli tak, by znalazła się jak najbliżej tzw. palliny. Jest to biała kulka, którą wprowadza się do gry na początku meczu.

Po uroczystym i artystycznym otwarciu turnieju przyszedł czas na zawody sportowe. Jak to w olimpiadach specjalnych odbyły się preeliminacje, które mają na celu zbliżone dobranie grup sprawnościowych, aby każdy zespół miał wyrównane szanse na zwycięstwo.Tym razem nie było to takie proste, ponieważ turniej odbywał się w drużynach czteroosobowych, a każdy zawodnik prezentował inny poziom umiejętności. Ale organizatorzy bardzo fachowo dokonali podziału na grupy i można było rozpocząć najważniejszą część zawodów.
Organizatorzy zapewnili uczestnikom turnieju atrakcje turystyczne w Kuldidze, spotkanie w Urzędzie Miasta, a także specjalny koncert muzyczny. W przerwach miedzy meczami odbywały się zajęcia plastyczne m.in. z kadetkami ze szkoły policyjnej, które prowadziły zajęcia profilaktyczne.
Po ogłoszeniu wyników preeliminacji okazało się, że będziemy rywalizować w grupie z miejscowymi zespołami łotewskimi. W pierwszym meczu grupowym zespół Olimpiady Specjalne - Polska wygrał po bardzo zaciętym i wyrównanym meczu 4:3 z Łotwa Spare. Do drugiego meczu poszło troszeczkę łatwiej i zespół Olimpiady Specjalne - Polska wygrał 9:1 z Łotwa Pelci. Już w tym momencie było wiadome, że Reprezentacja Polski zdobyła złoty medal.

Wielkim zaskoczeniem i wyróżnieniem dla zawodników Olimpiad Specjalnych były pokazowe mecze z zawodnikami łotewskimi, którzy w 2016 roku wystartują w paraolimpiadzie w Rio. Okazało się, że w meczu gwiazd mieszana reprezentacja zawodników Olimpiad Specjalnych z Estonii, Litwy, Ukrainy i Polski (reprezentowała Katarzyna Wójcicka) wygrała z reprezentacją Paraolimpijczyków.W drugim meczu pokazowym, gdzie przeciwnikami na boisku były kadetki ze szkoły policyjnej Polskę reprezentował Norbert Walesic. Również tym razem okazało się, że zawodnicy Olimpiad Specjalnych na tym turnieju nie mają sobie równych.

W uroczystym zakończeniu odbyły się dekoracje medalowe i podziękowania zarówno organizatorów dla przybyłych gości jak i słowa pochwały dla organizatorów za tak fantastycznie przygotowany turniej. Nowe przyjaźnie jakie się nawiązały podczas takiego wyjazdu na pewno będą podtrzymywane i pewnie nie jeden raz się jeszcze spotkają na arenach sportowych.

Viewing all 2622 articles
Browse latest View live