Quantcast
Channel: Olimpiady Specjalne Polska
Viewing all 2622 articles
Browse latest View live

Dar serca - dziękujemy!

$
0
0

Olimpiady Specjalne Polska dostały w darze 10 000,00$. To piekny gest dla zawodników z niepełnosrpawnością intelektualną od siostry ś.p. pana Grzegorza Stanisława Dudzika. Dziękujemy z całego serca!

Poniżej wspomnienie siostry pana Grzegorza.

 

 

ś.p. Grzegorz Stanisław Dudzik

(20 maj 1973 – 14 stycznia 2019)

Grzesiu urodził się 20 maja 1973 w Los Angeles, Kalifornia, USA.  Był pierwszym dzieckiem Haliny i Józefa Dudzik.  Jako dwu letnie dziecko, Grzesiu pojechał do Polski w 1975 i tam mieszkał przez rok z dziadkami.  Pomimo to, że wychowywał się w Stanach Zjednoczonych, Grzesiu mówił po polsku, bo wychował się w domu gdzie były podtrzymywane tradycje i język polski.  Mama nauczyła Grzesia wszystkie modlitwy po polsku.  On bardzo lubiał się modlić i chodzić do kościoła.  Grzesiu znał wierszyki Juliana Tuwima na pamięć i mógł także zaśpiewać różne polskie pieśni wojskowe.  Dzięki kontaktom z wieloma osobami w szkole, Grzesiu mógł porozumieć się w języku hiszpańskim i w amerykańskim języku migowym.  

Przez pare lat Grzesiu był zawodnikiem Olimpiadach Specjalnych w Kalifornii i bardzo lubiał grać w koszykówkę.  Grzesiu uwielbiał towarzystwo, święta i spotkania rodzinne, muzykę i tańce, psy, dobre jedzenie (polskie i inne) i troszeczkę wina do towarzystwa.


ZAWIADOMIENIE O WYBORZE OFERTY

$
0
0

OS.1.6.2020                                                                                                            Kaczyna, dnia 03.07.2020 

  

Zawiadomienie o wyborze oferty 

Dotyczy:  

Postępowania o udzielenie zamówienia na: sprzedaż miejsc noclegowych i wyżywienia na organizację obozu sportowego dla 36 osób niepełnosprawnych oraz 10 osób kadry. 

 

Szanowni Państwo,  

Bardzo dziękujemy za zainteresowanie postępowaniem w sprawie wyboru firmy świadczącej w/w usługi. W określonym terminie została złożona jedna  ważna oferta. Oferta została oceniona zgodnie z opisaną procedurą  w załączniku do ogłoszenia o przetargu z dnia 26.06.2020 i spełnia wszystkie wymagania określone przez zamawiającego: 

 

  • warunki i standard zakwaterowania i wyżywienia (40%) – przyznane 40 pkt, 

  • cena wyżywienia i zakwaterowania (30%) - przyznane  30 pkt, 

  • obiekty sportowe i ich standard pod względem warunków sportowych oraz odległość         od miejsca zakwaterowania  (20%) przyznane 19 pkt, 

  • doświadczenie wykonawcy w obsłudze grup osób niepełnosprawnych (10%) , przyznane   10 pkt. 

 

Razem : 99 pkt. 

 

Po analizie przedstawionej  oferty  zamawiający informuje, że dokonał wyboru oferty firmy: 

ARL sp. z o.o. 

Ul. Potocka 58/46 

01-652 Warszawa 

 

Serdecznie dziękujemy

Dyrektor OR Beskidzkie 

Józefa Karkoszka-Warchał 

Cotygodniowe zajęcia sportowe dla zawodników Olimpiad Specjalnych

$
0
0

Organizacja Zajęć Sekcji Sportowych dla Osób Niepełnosprawnych

Umowa nr   2020/0052/0082/Sub.C/DS.-SN/1/MSa z  09.06.2020

#RAZEMjestlepiej

$
0
0

15 lipca 2020r.

Inkluzja i akceptacja to najważniejsze hasła tego lata. Chcemy RAZEM z Wami obalać stereotypy i zwalczać uprzedzenia. Chcemy pokazać, że #RazemJestLepiej i można osiągać bardzo wiele w życiu zawodowym i prywatnym oraz edukacji. W tym roku są  z nami: Huawei Polska, PFRON i Ministerstwo Sportu. 

Szukajcie nas od dzisiaj do 31 sierpnia, na ulicach swoich miast: Wrocław, Łódź, Bydgoszcz, Bytom, Katowice, Lublin, Poznań, Szczecin, Gdynia, Sopot, Warszawa, Wrocław. 

 

 

Olimpiady Specjalne na całym świecie od ponad 50 lat walczą właśnie o inkluzję osób z niepełnosprawnością intelektualną. Czy wiecie, czym jest inkluzja?  Chcemy, by osoby z niepełnosprawnością intelektualną, tacy jak zawodnicy Olimpiad Specjalnych w pełni dołączyli do naszego społeczeństwa, żeby każdy z nich mógł poczuć się potrzebnym obywatelem, dobrym pracownikiem, cenionym kolegą, czy podziwianym sportowcem. Wszyscy jesteśmy różni, ale gdy działamy RAZEM ta różnorodność jest naszą siłą. Wierzymy, że jest nas wielu, którzy chcą pokazać, że inkluzja, czyli dostrzeżenie i zaakceptowanie obecności osób z niepełnosprawnością intelektualną jest ważne. Dlatego zapraszamy wszystkich na stronę Olimpiadyspecjalne.pl/inkluzja, byśmy wspólnie kibicowali osobom z niepełnosprawnością intelektualną i zmieniali świat przez INKLUZJĘ! #GrajmyRazem!

Kampania #RazemJestLepiej jest częścią  kampanii #GrajmyRazem. 

 

Sportowcy z niepełnosprawnością intelektualną zapraszają do wspólnego świętowania! Do akcji włączyły się największe areny sportowe w Polsce, zawodnicy i Ambasadorzy Olimpiad Specjalnych.

$
0
0

Już 20 lipca rozpoczyna się Światowy Tydzień Inkluzji (20-26 lipca), w trakcie którego Olimpiady Specjalne zachęcają do lepszego poznania osób z niepełnosprawnością intelektualną – ich talentów, pasji i sukcesów sportowych.

„Zawodnicy Olimpiad Specjalnych są niezwykli! Ich optymizm, pasja do sportu i determinacja mogą być przykładem i inspiracją dla każdego z nas. Warto poznać bliżej sportowców z niepełnosprawnością intelektualną  - oni są obok nas. Gdy pozwolimy im być RAZEM z nami dostrzeżemy ich odwagę, wytrwałość i optymizm, z którym podchodzą do każdego wyzwania” – podkreśliła Anna Lewandowska, Prezes Olimpiad Specjalnych Polska.

W ramach Tygodnia Inkluzji Olimpiady Specjalne Polska liczą na dotarcie do jak największej części społeczeństwa.

Już 20 lipca wieczorem dla Olimpiad Specjalnych Polska rozświetlą się dwie największe polskie areny sportowe: PGE Narodowy i Stadion Śląski. W Warszawie na elewacji zobaczymy napis „Olimpiady Specjalne” a w Chorzowie stadion rozświetli się na czerwono.

„Z wielkim zaangażowaniem i misją co roku włączamy się w akcję organizowaną przez Olimpiady Specjalne. Rozświetlając naszą spektakularną elewację 20 lipca, chcemy pokazać jak ważna jest inkluzja osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz zwrócić uwagę społeczeństwa na naszych wspaniałych zawodników Olimpiad Specjalnych.  Każdy z nas jest różny, ale wszyscy jesteśmy ważni. Nie wolno zapominać, że każdy z nas wnosi do społeczeństwa inną wartość.” – mówi Włodzimierz Dola prezes zarządu Spółki PL.2012+ zarządzającej PGE Narodowym.

 

„Cieszymy się, że możemy ze swojej strony dołożyć cegiełkę do promowania tej wspaniałej inicjatywy. Stadion Śląski podświetlał się między innymi z okazji Światowego Dnia Zdrowia czy też Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, dlatego nie wyobrażamy sobie, żeby mogło nas tym razem zabraknąć. „Kocioł Czarownic” miał zaszczyt gościć w 2018 roku Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych i zawsze bardzo chętnie angażuje się w szczytne inicjatywy.” Powiedział Przemysław Plisz, rzecznik prasowy Stadionu Śląskiego.

W lipcu i sierpniu w całej Polsce zobaczyć będzie można kilkaset wyjątkowych billboardów. To nowa odsłona kampanii społecznej #GrajmyRazem pod tytułem #RazemJestLepiej.

„Kampania pod hasłem #RazemJestLepiej to rozwinięcie #GrajmyRazem. Chcemy RAZEM z Wami obalać stereotypy i zwalczać uprzedzenia. Chcemy pokazać, że #RazemJestLepiej i można osiągać bardzo wiele w życiu zawodowym i prywatnym oraz edukacji. Pokazujemy, że zawodnicy Olimpiad Specjalnych Polska, tak samo jak każdy z nas, mają ciekawe pasje, są znakomitymi przyjaciółmi czy pracownikami. W tym roku są  z nami: Huawei Polska, PFRON i Ministerstwo Sportu.  wyjaśniła Joanna Styczeń-Lasocka, Dyrektor Generalny Olimpiad Specjalnych Polska.

„Warto wspierać i promować inkluzję osób z niepełnosprawnością intelektualną. Każdy z nas powinien poznać i zobaczyć, jak wiele mogą dać nam zawodnicy Olimpiad Specjalnych Polska w życiu codziennym. Są znakomitymi przyjaciółmi, można z nimi pracować, spędzać wolny czas, realizować różnorodne pasje. Ich spojrzenie na świat bardzo poszerza nasze postrzeganie tego, co w życiu jest najważniejsze – RAZEM stajemy się bogatsi o nasze wspólne doświadczenia – to właśnie oznacza inkluzja. Dlatego wspieramy kampanię #RazemJestLepiejpowiedział Ryszard Hordyński,  Dyrektor ds. Inwestycji, Strategii i Komunikacji Huawei Polska 

W tym roku Tydzień Inkluzji zbiega się z jubileuszem 35-lecia działalności Olimpiad Specjalnych w Polsce.

„Olimpiady Specjalne Polska to największa organizacja sportowa dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Byliśmy pierwszym krajem Europy Środkowo-Wschodniej, w którym światowy ruch Special Olympics rozpoczął działalność. Zapewniamy treningi i zawody sportowe dla ponad 17,5 tysiąca zawodników w ponad 500 klubach sportowych na terenie całego kraju. Sportowców wspiera 5,5 tysiąca trenerów i wolontariuszy. Oprócz działalności sportowej budujemy też wiedzę i świadomość społeczną na temat osób z niepełnosprawnością intelektualną. Zachęcamy do kibicowania naszym wyjątkowym sportowcom na arenach w kraju i za granicą, między innymi podczas Światowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych, w których regularnie uczestniczy polska reprezentacja” dodała Joanna Styczeń-Lasocka.

Najbliższe Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych – z udziałem Polskiej Reprezentacji Olimpiad Specjalnych - odbędą się od 22 do 28 stycznia 2022 roku w Kazaniu w Rosji.

Najbliższa możliwość kibicowania na żywo zawodnikom Olimpiad Specjalnych w kraju pojawi się na jesieni, gdy wznowiony zostanie cykl zawodów regionalnych i ogólnopolskich, zawieszonych na czas pandemii. Do tego czasu trwają treningi oraz obozy, a kontakt między kibicami i zawodnikami Olimpiady Specjalne Polska utrzymują dzięki nowoczesnym technologiom. W ramach Tygodnia Inkluzji w mediach społecznościowych Olimpiad Specjalnych rusza akcja, z udziałem zawodników, trenerów i ambasadorów Olimpiad Specjalnych. W ramach kampanii zbierane są środki na działalność Olimpiad Specjalnych Polska.

„Zawodnicy Olimpiad Specjalnych są niesamowici! Każdego dnia trenują, walczą  o medale i pokazują, że niepełnosprawność intelektualna nie musi być żadnym ograniczeniem! Pomóżmy im dalej grać i wygrywać! Wejdź na OlimpiadySpecjalne.pl/RAZEM i przekaż  symboliczną kwotę: tylko 5 złotych. Przybij „piątkę” mistrzom! RAZEM jest lepiej!” powiedział Tomasz Wolny, dziennikarz, prezenter i Ambasador Olimpiad Specjalnych Polska.

 

 

***

Olimpiady Specjalne są jednym z trzech filarów ruchu olimpijskiego na świecie – obok Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpiady – ruchem sportowym, dedykowanym osobom z niepełnosprawnością intelektualną. Olimpiady Specjalne zrzeszają ponad 5,3 miliona sportowców reprezentujących 32 dyscypliny sportowe z ponad 190 krajów. Olimpiady Specjalne są oficjalnie uznane przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski. 

Polska była pierwszym krajem Europy Środkowo-Wschodniej, w którym ruch Olimpiad Specjalnych rozpoczął działalność, na początku lat osiemdziesiątych. W 2020 roku Olimpiady Specjalne obchodzą 35-lecie swojej obecności w Polsce. W naszym kraju Olimpiady Specjalne to ponad 17 tysięcy zawodników, 1,5 tysiąca trenerów i 4 tysiące wolontariuszy zrzeszonych w 507 klubach w 18 Oddziałach Regionalnych, którymi kieruje Biuro Narodowe. Ambasadorami Olimpiad Specjalnych Polska są wybitne postaci sportu, kultury, polityki i mediów, m.in.: Tomasz Wolny, Marcelina Zawadzka, Joanna Jędrzejczyk, Paulina Krupińska, Ewelina Lisowska, Piotr Adamczyk, Kinga Baranowska, Mariusz Fyrstenberg, Roman Kosecki, Łukasz Kubot, Jakub Wesołowski, Andrzej Wrona, Grzegorz Tkaczyk, Zygmunt Chajzer, Marcin Matkowski, Michał Olszański, Cezary Pazura, Andrzej Supron, Michał Żewłakow, Paweł Papke, Sebastian Świderski, Monika Pyrek, Magdalena Różczka.

Olimpiady Specjalne Polska są objęte Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP, Agaty Kornhauser-Dudy. 

W 2018 roku Olimpiady Specjalne obchodziły jubileusz 50-lecia Special Olympics. Dzięki wsparciu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Ministerstwa Sportu i Turystyki prowadzona jest kampania #GrajmyRazem, której celem jest zachęcenie Polaków do otwartości, akceptacji różnorodności, kibicowania sportowcom Olimpiad Specjalnych na arenach sportowych oraz uzmysłowienie Im, że Olimpiady Specjalne są trzecim filarem ruchu olimpijskiego, a sportowcy z niepełnosprawnością intelektualną, tak jak pełnosprawni olimpijczycy i paraolimpijczycy reprezentują nasz kraj i zdobywają dla nas medale. #GrajmyRazem to reklamy prasowe, outdoorowe, telewizyjne, które pokazują pozytywny wizerunek naszych zawodników w życiu codziennym i sportowym.

 

Sponsorem Strategicznym Olimpiad Specjalnych Polska jest Tauron Polska Energia, a Sponsorem Głównym – Huawei.

 

W Polsce żyje około 1,2 mln osób z niepełnosprawnością intelektualną. Jedną z misji Olimpiad Specjalnych jest uświadomienie i udowodnienie wszystkim Polakom, że włączenie tej grupy do codziennego funkcjonowania społeczeństwa przynosi ogromne korzyści obu stronom. 

 Informacja prasowa dostępna w press room’ie Olimpiad Specjalnych Polska: http://olimpiadyspecjalne.pl/press-room

oraz w biurze prasowym Olimpiad Specjalnych w systemie Accredito:

https://accredito.com/olimpiady-specjalne-polska

 

Letni Obóz Sportowy Olimpiad Specjalnych Istebna 2020 - etap I

$
0
0

Pierwszy etap za nami. 
   Tegoroczny obóz sportowy, na który od ponad 15 lat wyjeżdżaliśmy do Czaplinka, ze względu na stan epidemii w naszym kraju i szeregiem dodatkowych wytycznych związanych z organizacją tego typu wyjazdów, zamieniliśmy na trzy następujące po sobie obozy sportowe. I tak od 11 do 21 lipca w Ośrodku Wypoczynkowym „Las” w Istebnej, nad poprawą swoich umiejętności, a także powrotem do formy sportowej pracowała grupa 35 zawodników z trzech śląskich klubów („Wigor” Jastrzębie – Zdrój, „Animusz” Racibórz i „Sokoły” Miedary).
    Zajęcia sportowe, zgodnie z wspomnianym wcześniej wytycznymi realizowane były w ramach zawodników z jednego klubu. Plan zajęć był tak poukładany, aby każda z grup w pełni mogła zrealizować swoje cele. I tak regularnie odbywały się wyjazdowe zajęcia z wrotkarstwa (Kompleks Sportowo – Rekreacyjnego na Zaolziu lub tor nartorolkowy „Jonidło” w Wiśle), zajęcia z jazdy konnej, treningi nordic walking pozwalające na poznawanie uroków Beskidu Śląskiego, a także zajęcia sportowe w jakże popularnych dyscyplinach jak piłka nożna czy koszykówka. Każdy z naszych sportowców mógł uczestniczyć we wszystkich tych treningach, ale był tylko jeden warunek, uśmiech na twarzy.

Za tą radość i niezapomniane chwile w imieniu naszych sportowców pragniemy gorąco podziękować wszystkim, którzy wsparli finansowo tegoroczny obóz.

 

Ministerstwo Sportu i Turystyki


 

Miasto Jastrzębie – Zdrój 


Samorząd Województwa Śląskiego 

Przygotował: Dariusz Wosz

 

#MiastoPoznań wspiera Oddział Regionalny OSP Wielkopolskie - Poznań

#SamorządWojewództwaWielkopolskiego wspiera Oddział Regionalny OSP Wielkopolskie - Poznań


#MinisterstwoSportu wspiera Oddział Regionalny OSP Wielkopolskie - Poznań

Letni Obóz Sportowy Olimpiad Specjalnych Istebna 2020 - etap II

$
0
0

Kolejny etap za nami.
    Właśnie malownicze tereny Beskidu Śląskiego w Istebnej pożegnały kolejne dwa kluby śląskich zawodników Special Olympics. 35 sportowców „Promyka” Rybnik, a także „Koniczynki” Żory w dniach od 21 do 31 lipca, pod okiem swoich trenerów szlifowali formę w kilku dyscyplinach sportu. Na szczególną uwagę zasługują zajęcia treningowe z kolarstwa. Przypomnę to jednak góry, taka wspinaczka z Istebnej do Koniakowa, myślę na długo pozostawanie w pamięci tym wszystkim, którzy zmierzyli się z tym wyzwaniem. A ten powrotny zjazd, duża prędkość, piękne widoki, naprawdę spróbujcie sami kiedyś tutaj przyjechać.
    Oczywiście nie zbrakło szeregu innych wyjazdowych zajęć sportowych (Kompleks Sportowo – Rekreacyjny na Zaolziu oraz Orlik przy szkole im. Jana Pawła II w Istebnej). Tam nasi zawodnicy trenowali między innymi piłkę nożną, nordic walking, a także wykonywali szereg ciekawych ćwiczeń ogólnorozwojowych. Ponadto korzystali z obiektów sportowych znajdujących się w Ośrodku „Las” . Przede wszystkim zajęcia na hali sportowej: badminton, unihokej, piłka nożna, a także wiele gier i zabaw ogólnorozwojowych przy dźwiękach rytmicznej muzyki. Każdy też mógł kilka razy pojeździć konno, a potem wskoczyć prosto do basenu.
    Chyba było fajnie, dopisała nam aura i na pewno nie zabrakło radosnego uśmiechu na twarzach naszych zawodników. Podobnie jak w przypadku pierwszego z obozów, pragniemy gorąco dziękować naszym partnerom publicznym, którzy wsparli finansowo tegoroczny obóz.

 

Ministerstwo Sportu

Samorząd Województwa Śląskiego

Przygotował: Dariusz Wosz

 

ZAJĘCIA SEKCJI SPORTOWYCH ODDZIAŁU REGIONALNEGO OLIMPIAD SPECJALNYCH BESKIDZKIE

Integracyjny Piknik #BądźFIT w Ostrowcu Świętokrzyskim

$
0
0

20 sierpnia w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się jeden z trzech pikników w Polsce pod nazwą Integracyjny Piknik "Bądź Fit" Olimpiad Specjalnych organizowany przez Klub Olimpiad Specjalnych "SZANSA".

W organizacji pomagał Warsztat Terapii Zajęciowej "SZANSA", Stowarzyszenie Na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej "SZANSA" oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W tych trudnych czasach do Ośrodka Wypoczynkowego "Gutwin", przy zachowaniu wszelkich obostrzeń wzięło udział 5 klubów z Oddziału Regionalnego Świętokrzyskie: "RYWAL" Ostrowiec Świętokrzyski, "TACY SAMI" Skarżysko-Kamienna, "TORNADO" Skarżysko-Kamienna, "STRZAŁA" Jędrzejów oraz gospodarze "SZANSA" Ostrowiec Świętokrzyski.

Celem pikników realizowanych w ramach zadania jest wzmacnianie i motywowanie uczestników do realizowania aktywności programu #BądźFit, integracja uczestników i wymiana doświadczeń Piknik rozszerzył uczestnikom  wiedzę o tym jak zdrowo trenować. Wymiana doświadczeń podczas ciekawie przeprowadzonych treningów, pozwoli na wzrost świadomości jak żyć fit wśród zawodników Olimpiad Specjalnych i ich trenerów. - powiedział Grzegorz Kurkowski - Dyrektor Oddziału Regionalnego Świętokrzyskie - Cieszę się, że mimo obostrzeń został zrealizowany ten Piknik. Dziękuję Klubowi "SZANSA", że się podjęli tego trudnego zadania i jak widać wywiązali się z niego rewelacyjnie pod każdym względem i mimo tego, że osoby uczestniczące w imprezie musiały się podporządkować do „Wytycznych dla uczestników i obsługi związanych z obostrzeniami z epidemią COVID-19“ nikt nie narzekał.

Treningi podczas pikniku prowadzone były przez wykwalifikowanych instruktorów Nordic Walking, którzy opracowali treningi dostosowane do możliwości zawodników Olimpiad Specjalnych. Przekazali wiedzę o prawidłowej technice Nordic Walking, przeprowadzili intensywną rozgrzewkę, przeszli przygotowaną trasą i wyciszyli swoje organizmy po intensywnym treningu. Uczestnicy mogli skorzystać z oferty Ośrodka "Gutwin": pływać na kajakach i rowerach wodnych wraz ze swoimi opiekunami i trzeba stwierdzić, że cieszyły się dużym zainteresowaniem. a nad bezpieczeństwem uczestników pikniku czuwali ratownicy medyczni z Grupy Ratownictwa PCK Ostrowiec Świętokrzyski.

Piknik był dofinansowywany w ramach zawartych umów: Ministerstwo Sportu: Organizacja imprez sportowych dla osób niepełnosprawnych  umowa nr: 2020/0005/0082/Sub.C/DS-SN/2/Msa oraz PFRON:  Rozwińmy skrzydła, umowa nr ZZB/000591/BF/D

Projekt #BądźFIT, który ma na celu poprawę i ochronę zdrowia oraz dobrego samopoczucia osób z niepełnosprawnością intelektualną został tworzony w ramach światowego ruchu Special Olympics, który traktuje o zdrowiu sportowców.  - powiedział Remigiusz Woźniak, Przewodniczący Klubu "SZANSA" - #BądźFIT oferuje uczestnikom spersonalizowane spojrzenie na zdrowie,  daje szansę na to aby osoby z niepełnosprawnością intelektualną mogły zmienić swój styl życia poprzez zmianę sposobu żywienia, codzienne ćwiczenia i dokonywanie „zdrowszych” wyborów. Projekt ma zachęcić trenerów do włączenia w system treningów dodatkowych zajęć edukacyjnych dot. zdrowego stylu życia. Program zachęca by wysiłek fizyczny wspierany był zdrową dietą, pozasportową aktywnością fizyczną i zdrowym myśleniem. Trener jest w nim animatorem edukacji dot. dobrego samopoczucia oraz zdrowego stylu życia.

Po reakcjach zarówno zawodników jak i trenerów spotkanie pokazało, że dla lepszego funkcjonowania psychicznego jak i fizycznego w tak trudnym czasie jest potrzeba organizacji tego typu imprez i nikomu nie przeszkadzało dostosowanie się do panujących obostrzeń związanych z epidemią COVID-19, wręcz sami z siebie się wszyscy pilnowali.

Umowa podpisana

$
0
0

 W środę 15 lipca w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim podpisano umowy na realizację zadań w obszarze pomocy społecznej w 2020 roku. Wśród organizacji pozarządowych z terenu naszego województwa, które otrzymały dofinansowanie nie mogło zabraknąć naszego Świętokrzyskiego Oddziału Regionalnego, który będzie realizował zadanie pn.:

"Organizacja cyklu sportowych zawodów dla osób niepełnosprawnych w ramach działalności Olimpiad Specjalnych". Umowa została podpisana przez Wojewodę Świętokrzyskiego Zbigniewa Koniusza oraz Dyrektora Regionalnego OR Grzegorza Kurkowskiego i Sekretarza OR Dariusza Stachurę. Dziękujemy za wsparcie

Obóz sportowy w OWR MARIA w Zakopanem

$
0
0

Dzisiaj rozpoczynamy nasz letni obóz sportowy w OWR MARIA w Zakopanem, w którym bierze udział 54 zawodników Olimpiad Specjalnych z 10 klubów naszego Oddziału Regionalnego:

BUZIAKI Skarżysko-Kamienna, KRYSZTAŁKI Kielce, MAAG Kielce, OLIMPIJCZYK Końskie, RYWAL Ostrowiec Świętokrzyski, STRZAŁA Jędrzejów, SZANSA Ostrowiec Świętokrzyski, TACY SAMI Skarżysko-Kamienna, TEMPO Jałowęsy i TORNADO Skarżysko-Kamienna

Kerry dla Olimpiad Specjalnych Polska

$
0
0

We wrześniu pracownicy firmy Kerry Polska z Kielc i Oleśnicy biegają, chodzą, spacerują, jeżdżą na rowerach i rolkach dla Olimpiad Specjalnych Polska. Za każdy zdobyty 1km wpłacą dla Olimpiad 1zł. Kampania jest pod nazwą: Kilometry dla Olimpiad Specjalnych Polska. Będziemy na bieżącą mobilizować i kibicować pracownikom Kerry Polska i mamy nadzieję, że na koniec miesiąca wspólnie ogłosimy wielki sukces. 

Jako wiodąca na świecie firma zajmująca się smakiem i odżywianiem, Grupa Kerry jest zaangażowana we wspieranie lokalnych społeczności, w których prowadzi działalność. Wizja Kerry Group jako partnera Special Olympics polega na tworzeniu otwartego społeczeństwa , które charakteryzować się będzie akceptacją, tolerancją oraz włączaniem osób z niepełnosprawnością intelektualną w aktywności danej społeczności.

Od momentu rozpoczęcia współpracy w marcu 2018 r. magia Olimpiad Specjalnych naprawdę podbiła ludzkie serca w Kerry.  Jako oficjalny sponsor Kerry wspiera Olimpiady Specjalne w Irlandii, Wielkiej Brytanii, Holandii i Polsce poprzez: wolontariat pracowniczy oraz wsparcie finansowe. Już 3 rok Olimpiady Specjalne Polska współpracują z firmą Kerry Polska, która była na zawodach w Oddziale Świętokrzyskim i Dolnośląskim, ale również na Ogólnopolskich Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych, Katowice-Chorzów-Mikołów 2018 oraz na pierwszej części Ogólnopolskich Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych, Zakopane-Bydgoszcz 2020.

Śledź na socialmediach: #Kerrychodzi #Kerryjezdzi #KerrydlaOlimpiad


Obsługa finansowa projektów publicznych

Historyczny Memoriał Kamili Skolimowskiej: drugi w historii światowej lekkoatletyki wynik w rzucie oszczepem i pierwszy w historii bieg Zawodników Olimpiad Specjalnych Polska!

$
0
0

Olimpiady Specjalne Polska po raz pierwszy w historii wzięły udział w Memoriale Kamili Skolimowskiej - jednym z największych lekkoatletycznych wydarzeń 2020 roku.

Tegoroczny Memoriał Kamili Skolimowskiej był niezwykłym świętem sportu! W imprezie wzięło udział blisko 50 medalistów największych imprez lekkoatletycznych, w tym mistrzowie świata, medaliści olimpijscy, którzy przyjechali na Stadion Śląski by po raz kolejny wpisać się na karty historii sportu. Najbliżej pobicia rekordu świata był niemiecki oszczepnik Johannes Vetter. Fantastyczny rzut na odległość 97.76 m. dał mu zwycięstwo w konkursie, a do rekordu świata legendarnego Czecha Jana Železnego ustanowionego w 1996 roku zabrakło zaledwie 72 centymetrów.

Do historii przejdzie także pierwszy udział w Memoriale Zawodników Olimpiad Specjalnych Polska.  W biegu na dystansie 60 metrów wystartowało ośmioro zawodników ze śląskiego Oddziału Regionalnego Olimpiad Specjalnych.

„Cieszę się, że tu jestem!  To ogromne wydarzenie! Super, że mogłem tu pobiec przed wszystkimi kibicami” powiedział Piotr Feliks, Zawodnik Olimpiad Specjalnych z klubu Koniczynka Żory.

 

W imprezie udział wzięli reprezentanci dwóch śląskich Klubów Olimpiad Specjalnych: Koniczynka Żory i Promyk Rybnik.

„Sportowcy Olimpiad Specjalnych trenują, rywalizują o medale i każdego dnia pokazują determinację, ducha walki, ale także wyjątkową postawę fair play. Ich udział w Memoriale Kamili Skolimowskiej to donośny apel o to, abyśmy otworzyli na nich swoje serca i umysły, i dostrzegli, że stanowią ważną, równoprawną część naszego społeczeństwa” powiedział Dariusz Wosz, Dyrektor Oddziału Regionalnego Olimpiady Specjalne Śląskie.

W biegu wystartowali: Jakub Kochanowski, Tomasz Kwoka, Sebastian Pietrzela, Bartosz Mysior z klubu Promyk Rybnik, oraz Kinga Siemieniec, Wiktoria Woźnicka, Stanisław Przywara i Piotr Feliks z klubu Koniczynka Żory.

„To, że nasi zawodnicy wystąpili dzisiaj obok światowych gwiazd sportu, przed 15 tysiącami kibiców i milionami telewidzów na całym świecie, to bardzo ważne dla nich i jednoznaczny symbol tego, że sport jest jeden” powiedział Adam Jurzysta, trener klubu Olimpiad Specjalnych Promyk Rybnik. 

To nie pierwszy raz w tym roku, gdy Olimpiady Specjalne goszczą na Stadionie Śląskim. 20 lipca 2020 roku Stadion rozświetlił się na czerwono z okazji Światowego Tygodnia Inkluzji Olimpiad Specjalnych.

„W inkluzji nie chodzi jedynie o to, by zauważyć, że osoby z niepełnosprawnością intelektualną są wśród nas. To wyzwanie, by dać im szansę życia i działania wspólnie z nami. Wystarczy odrobina otwartości i nasi zawodnicy pokażą, że są nie tylko znakomitymi sportowcami, ale także świetnymi kumplami, sąsiadami czy pracownikami. Właśnie to przesłanie Olimpiady Specjalne głoszą od wielu, wielu lat” powiedziała Joanna Styczeń-Lasocka, Dyrektor Generalny Olimpiad Specjalnych Polska.

W tym roku Olimpiady Specjalne obchodzą jubileusz 35-lecia działalności w Polsce.

„Olimpiady Specjalne Polska to największa organizacja sportowa dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Byliśmy pierwszym krajem Europy Środkowo-Wschodniej, w którym światowy ruch Special Olympics rozpoczął działalność. Zapewniamy treningi i zawody sportowe dla ponad 17,5 tysiąca zawodników w ponad 500 klubach sportowych na terenie całego kraju. Sportowców wspiera 5,5 tysiąca trenerów i wolontariuszy. Oprócz działalności sportowej budujemy też wiedzę i świadomość społeczną na temat osób z niepełnosprawnością intelektualną. Zachęcamy do kibicowania naszym wyjątkowym sportowcom na arenach w kraju i za granicą, między innymi podczas Światowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych, w których regularnie uczestniczy polska reprezentacja” dodała Joanna Styczeń-Lasocka.

Najbliższe Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych – z udziałem Polskiej Reprezentacji Olimpiad Specjalnych - odbędą się od 22 do 28 stycznia 2022 roku w Kazaniu w Rosji.

Z kolei najbliższe okazje do kibicowania zawodnikom Olimpiad Specjalnych w kraju pojawią się już za kilka dni, od września do listopada 2020r., gdy odbędą się przełożone z wiosny regionalne i ogólnopolskie zawody Olimpiad Specjalnych. Od 20 do 23 października odbędzie się też druga część Ogólnopolskich Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Bydgoszczy, przełożona z marca tego roku. Olimpiady Specjalne Polska są także cały czas aktywne w świecie wirtualnym.

W ramach akcji #RAZEMjestLEPIEJ, prowadzonej z udziałem zawodników, trenerów i ambasadorów Olimpiad Specjalnych, na stronie http://OlimpiadySpecjalne.pl/RAZEM  zbierane są środki na działalność Olimpiad Specjalnych Polska.

„Zawodnicy Olimpiad Specjalnych są niesamowici! Każdego dnia trenują, walczą  o medale i pokazują, że niepełnosprawność intelektualna nie musi być żadnym ograniczeniem! Pomóżmy im dalej grać i wygrywać! Wejdź na OlimpiadySpecjalne.pl/RAZEM i przekaż  symboliczną kwotę: tylko 5 złotych. Przybij „piątkę” mistrzom! RAZEM jest lepiej!” podkreślił w nagraniu wideo Tomasz Wolny, dziennikarz, prezenter i Ambasador Olimpiad Specjalnych Polska.

Tak wyglądał bieg naszych sportowców:

Zapraszamy też do galerii foto - autorem zdjęć jest Magda Kasprzak z Oddziału Regionalnego Olimpiady Specjalne Śląskie.

Więcej zdjęć można znaleźć na Facebooku Olimpiad Specjalnych Śląskie.

 

 

Piknik Integracyjny Bądź FIT OS 2020

$
0
0

  BądźFIT' to Projekt mający na celu poprawę i ochronę zdrowia oraz dobrego samopoczucia osób z niepełnosprawnością intelektualną (NI). Bądź FIT oferuje uczestnikom holistyczne, spersonalizowane spojrzenie na zdrowie. Program daje szansę na to aby osoby z niepełnosprawnością intelektualną mogły zmienić swój styl życia poprzez zmianę sposobu żywienia, codzienne ćwiczenia i dokonywanie innych, „zdrowszych” wyborów. Projekt ma zachęcić trenerów do włączenia w system treningów zajęć dot. zdrowego stylu życia, aby wysiłek fizyczny wspierany był zdrowa dietą, pozasportową aktywnością fizyczną i zdrowym myśleniem. Bardzo ważny jest balans każdego z nas w czterech podstawowych filarach życia:

1. Emocje - samopoczucie,
2. Aktwyność fizyczna,
3. Zdrowa dieta,
4. Aktywność społeczna.

Piknik ma charakter rekreacyjny. Podczas pikniku przeprowadzimy 3 treningi fitnessowo-aerobowe. Treningi prowadzone będą przez wykwalifikowanych instruktorów, którzy opracuję treningi do naszych zawodników.

Przygotowała: Marta Ambrożyńska - Ptak

Wracamy po dłuższej przerwie na areny ogólnopolskie.

$
0
0

Zapraszamyw  dniach 17-19 września br. na Ogólnopolski Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych. Informacje o Turnieju znajdziecie Państwo w folderze i na plakacie. Śledźcie nasze socialmedia i www.

 

Pliki do pobrania: 

VI Ogólnopolski Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych – Skarżysko-Kamienna 2020

Viewing all 2622 articles
Browse latest View live