Zwiedzanie Abu Dhabi
Kibicujemy Karolinie!
Srebro dla Bartka! Brąz dla Karoliny! Brąz dla Weroniki!
Dzisiejsze finały były na medal. Karolina Skitek z Rychwała w sztafecie 4x100 metrów i Weronika Żabierek w kolarstwie na dystansie 1000 m - zdobyły brązowe medale, Bartek Sadkowski w swojej grupie sprawnościowej dotarł na metę na drugiej pozycji i tym samym ma w olimpijskiej kolekcji srebrny medal. Cieszymy się jak nie wiem co i z niecierpliwością czekamy na powrót naszych sportowców. Miło będzie posłuchać ich relacji i wrażeń z Igrzysk. Do zobaczenia
Zobaczcie sami :)
https://www.facebook.com/olimpiadyspecjalne/videos/327713811213579/
Weronika, Karolina i Bartek w Kronice TVP Sport
Nasi reprezentanci wrócili z Igrzysk w Abu Dhabi
Dziękujemy za gorące powitanie Małgosi, Karoliny, Werki i Barka na lotnisku Chopina w Warszawie. To było wzruszające. Grajmy razem i kibicujmy razem. Są ludzie, jest moc :)
Zobaczcie sami jak było:
Bocce Chorzów 2019
W dniu 19 marca 2019 r. mieliśmy przyjemność gościć w Chorzowie, w hali MORiS, niepełnosprawnych sportowców z całego województwa. Podczas XI Śląskiego Turnieju Bocce Olimpiad Specjalnych rywalizowało 17 klubów reprezentowanych przez 80 zawodników. Rozgrywki toczyły się w XI grupach odpowiednio dobieranych pod względem sprawności. Kryterium doboru do grup były wyniki tzw. "setów". Wszystko po to by rywalizacja toczyła się w myśl zasady "równy z równym".
Zawody rozpoczęły się odegraniem hymnu uroczystym podniesieniem flagi olimpiad specjalnych oraz złożeniem przez zawodników przysięgi olimpijskiej: "Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku". Mecze toczyły się w systemie każdy z każdym, do 12 punktów lub z ograniczeniem czasowym do 12 min. Często o kolejności miejsc w grupach decydowały nie tylko zdobyte punkty ale także wyniki bezpośrednich pojedynków, co świadczy o zaciętości rozgrywek. W sumie rozdano 11 kompletów medali. Warto wspomnieć, że turniej był eliminacją do zawodów rangi ogólnopolskiej. Podczas zawodów widać było na twarzach zawodników wiele radości, dumy i satysfakcji z osiąganych wyników, rzadziej smutek porażki. Właśnie umiejętność szczerego okazywania uczuć, to coś co wyróżnia w sposób szczególny naszych niepełnosprawnych sportowców.
Oprócz zasadniczego turnieju bocce zawodnicy mieli również możliwość Wzięcia udziału, wspólnie z kibicami i wolontariuszami, w biegu „Dłoń w dłoń” oraz turnieju łuczniczym. Za udział w dodatkowych konkurencjach otrzymywali pamiątkowe upominki. Nie zabrakło również pysznego żurku i chrupiących bułeczek, pączków i jogurtów firmy Danone. Zorganizowanie tak dużych zawodów wymagało zaangażowania wielu osób, które zechciały poświęcić swój wolny czas, energię, po to by sprawić radość naszym wspaniałym zawodnikom. Wśród nich należy wymienić: działaczy klubu Trpos Chorzów, dyrektorów, nauczycieli i wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej nr18 z Oddziałami Integracyjnymi, IV Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej Curie i Zespołu Szkół Specjalnych nr 3 w Chorzowie, rodziców i wielu przyjaciół Olimpiad Specjalnych.
Impreza nie mogłaby się również odbyć bez wsparcia szeregu firm i instytucji, które wsparły nas finansowo i rzeczowo:
Urząd Marszałkowski w Katowicach
Urząd Miasta Chorzów
DANON
Makton S.A
HAM
BRONEX
JANO
Stokson
Piekarnia "Ziarenko"
Inter-Mal
MAKRO Katowice
Resteuracja Carlo
Hurtownia "Maniuś"
W imieniu naszych niepełnosprawnych zawodników bardzo, bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami.
Przygotował: Jerzy Stępień
Małopolskie Zawody Olimpiad Specjalnych - rakiety śnieżne 2019
Małopolskie Zawody Olimpiad Specjalnych w biegu na rakietach śnieżnych 4.04.2019 - Polana Zgorzelisko k/Zakopanego. ZAPRASZAMY!
Regulamin załączony na https://www.facebook.com/Olimpiady-Specjalne-Polska-Ma%C5%82opolskie-1633335103642129/
Powitanie w Pałacu Prezydenckim.
3 kwietnia 2019r. Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda, patron honorowy Olimpiad Specjalnych Polska, powitała oficjalnie Polską Reprezentacje Olimpiad Specjalnych na Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych, Abu Dhabi 2019. Zawodnicy z dumą prezentowali 69 medali Igrzysk oraz wspominali swój udział w Igrzyskach. W uroczystości uczestniczyła Prezes Olimpiad Specjalnych Polska Anna Lewandowska oraz członkowie Komitetu Krajowego: Maria Ptak, Maciej Michalski, Marek Szafarz oraz Dyrektor Generalna Joanna Styczeń -Lasocka. Polskiej Reprezentacji Olimpiad Specjalnych towarzyszyli goście z ich Oddziałów Regionalnych.
Polska Reprezentacja Olimpiad Specjalnych wróciła ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich z rekordowym dorobkiem 69 medali, w tym aż 30 złotych, 21 srebrnych i 18 brązowych. To o trzy krążki więcej, niż przywieźli polscy sportowcy z niepełnosprawnością intelektualną z poprzednich Światowych Letnich Igrzysk w Los Angeles w 2015 roku.
Polscy sportowcy z niepełnosprawnością intelektualną na arenach sportowych w Abu Dhabi i Dubaju rywalizowali w 17 dyscyplinach sportowych: koszykówce, piłce nożnej 7-osobowej (w której reprezentowała nas drużyna żeńska), lekkiej atletyce, pływaniu, bowlingu, kolarstwie, badmintonie, trójboju siłowym, tenisie, tenisie stołowym, gimnastyce, jeździe konnej, wrotkarstwie i kajakarstwie. Polacy rywalizowali także w judo i golfie, w których debiutowali na arenie światowej. W tych dyscyplinach po raz pierwszy nasi sportowcy wystąpili na Światowych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych.
Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich były największym sportowym i społecznym wydarzeniem na świecie w 2019 roku i największą sportową imprezą w historii Bliskiego Wschodu.
Do Zjednoczonych Emiratów Arabskich przybyło ponad 7,5 tysiąca sportowców z ponad 190 krajów. W Igrzyskach wzięło też udział ponad 2,6 tysiąca trenerów, 6 tysięcy członków rodzin oraz ponad 20 tysięcy wolontariuszy z całego świata.
Wyjazd Polskiej Reprezentacji Olimpiad Specjalnych finansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Sponsorem Strategicznym Olimpiad Specjalnych Polska jest Tauron Polska Energia. Partnerami Olimpiad Specjalnych Polska są m.in. Coca-Cola, Marriott Warsaw, Champions Bar, Kerry Group, Foods by Ann. Komunikacją marketingową i PR zajmują się: Kancelaria PR, Mediasplit, Double Espresso.
W 2018 roku Olimpiady Specjalne obchodziły jubileusz 50-lecia Special Olympics. Dzięki wsparciu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Ministerstwa Sportu i Turystyki prowadzona jest kampania #GrajmyRazem, której celem jest zachęcenie Polaków do otwartości, akceptacji różnorodności, kibicowania sportowcom Olimpiad Specjalnych na arenach sportowych oraz uzmysłowienie Im, że Olimpiady Specjalne są trzecim filarem ruchu olimpijskiego, a sportowcy z niepełnosprawnością intelektualną, tak jak pełnosprawni olimpijczycy i paraolimpijczycy reprezentują nasz kraj i zdobywają dla nas medale. #GrajmyRazem to reklamy prasowe, outdoorowe, telewizyjne, które pokazują pozytywny wizerunek naszych zawodników w życiu codziennym i sportowym.
fot. Adam Nurkiewicz
Zakończyliśmy projekt "Daj mi szansę" PFRON
W latach 2018/2019 Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska Wielkopolskie-Konin, brał udział w Projekcie „Daj mi szansę!” finansowanym ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, na podstawie umowy nr ZZB/000430/BF/D z dnia 19.05.2017 r. Projekt został zakończony 31 marca 2019 roku.
Z zajęć sportowych w dyscyplinach takich jak: badminton, bocce, bowling, kręglarstwo klasyczne, golf, hokej halowy, piłka nożna, pływanie, MATP, tenis stołowy, lekkoatletyka, skorzystało 122 beneficjentów, zrzeszonych w dziewięciu Klubach Olimpiad Specjalnych. Kluby te działają przy: Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Koninie i Kaliszu, Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczy im. Piotra Janaszka w Rychwale, Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczy im. Św. Mikołaja w Kole, Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych im. Kornela Makuszyńskiego w Turku, Zespole Placówek Specjalnych w Pleszewie, Zespole Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Krotoszynie i Ośrodku Rehabilitacyjno- Edukacyjno-Wychowawczym w Koninie oraz przy Niepublicznej Szkole Podstawowej Olanka w Kaliszu.
Uczestnictwo w zajęciach umożliwiło zawodnikom trenowanie wybranej dyscypliny sportowej i dało możliwość udziału w zawodach sportowych. Zajęcia wdrażały do aktywności ruchowej, rozbudzały zainteresowania oraz przygotowywały do życia społecznego. Celem zajęć było ponadto zaspokojenie naturalnej potrzeby aktywności fizycznej, promowanie zdrowego stylu życia, rozwijanie sprawności ruchowej oraz pobudzanie osoby niepełnosprawne do zaradności i samodzielności w różnych nowych sytuacjach życiowych.
Wszystkie nasze zajęcia treningowe odbywały się na profesjonalnych obiektach sportowych, które stwarzały naszym sportowcom możliwości podnoszenie swoich umiejętności sportowych, fizycznych oraz społecznych. Treningi zostały przeprowadzone przez profesjonalnych trenerów i instruktorów.
Małopolskie Zawody Olimpiad Specjalnych - rakiety śnieżne 2019
W dniu 4.04.2019 przy pięknej pogodzie na Polanie Zgorzelisko k/Zakopanego odbyły się Małopolskie Olimpiady Specjalne 2019 w biegu na rakietach śnieżnych. W zawodach wystartowali sportowcy z klubów Olimpiad Specjalnych Waleczne Serca z Krakowa i I LOVE SKI ZAKOPANE.
Złote medale zdobyli: Martyna Puchała, Piotr Kasperczyk, Maciej Hoły w biegach na 50m, oraz Kacper Nowicki, Maciej Hoły, Piotr Kasperczyk i Andrzej Kin. Złoto dla sztafety WALECZNE SERCA z Krakowa. GRATULUJEMY! Zawody zorganizował Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne - Małopolskie. W załączniku wyniki zawodów.
Memoriał Pływacki ku czci św. Jana Pawała II z naszym udziałem
VIII Otwarty Memoriał Pływacki ku czci św. Jana Pawła II Olimpiad Specjalnych miał miejsce 2 kwietnia 2019 r. w Kędzierzynie - Koźlu.
Tradycyjnie wzięli w nim udział także i przedstawiciele naszego oddziału - z Klubu Olimpiad Specjalnych PROMYK Rybnik. BRAWO!!!
Podczas memoriału miało miejsce niespodziewane spotkanie z siatkarzami ZAKSY Kędzierzyn - Koźle oraz z Ambasadorem Olimpiad Specjalnych Panem Sebastianem Świderskim
Nie obyło się bez autografów i pamiątkowego zdjęcia:)
Badminton Racibórz (Rudnik) 2019
Dnia 3 kwietnia 2019 r. miał miejsce XVII Śląski Turniej Badmintona Olimpiad Specjalnych, którego organizatorem był Klub Olimpiad Specjalnych ANIMUSZ Racibórz. Zawody rozegrane zostały w Hali Sportowej w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Rudniku. Organizacyjnie imprezę wsparli: Zespół Szkół Specjalnych w Raciborzu, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Rudniku. Wolontariat zapewnili uczniowie wspomnianego ZSO w Rudniku.SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!
W wyniku preeliminacji stworzono kilkanaście grup sprawnościowych. Zowodnicy rozgrywali mecze indywidualne oraz deble.
SERDECZNE GRATULACJE DLA WSZYSTKICH ZAWODNIKÓW!!!
Zajęcia klubów sportowych Olimpiad Specjalnych Oddziału Regionalnego Beskidzkie w 2019 r.
Żegnamy Sławka Sikorę...
Z ogromnym żalem żegnamy naszego Kolegę Sławka Sikorę... wieloletniego Prezesa Oddziału Pomorskiego Olimpiad Specjalnych Polska.
To ogromna strata...
Będzie nam Ciebie brakowało, Twojego spokoju, zaangażowania, wsparcia...
Rodzinie składamy wyrazy szczerego żalu i współczucia z powodu śmierci Sławka...
Pogrzeb odbędzie się w czwartek 11 kwietnia o godzinie 14:30 w Czersku
MATP Zabrze 2019
10 kwietnia 2019 r. w Zabrzu miał miejsce XXIX Śląski Dzień Treningowy Programu Atywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych. Uczestniczyło blisko 80 zawodników reprezentujących 11 Klubów Olimpiad Specjalnych z miast oddziału śląskiego. Impreza odbyła się na tereni hali sportowej POGOŃ, a organizatorem był Klub Olimpiad Specjalnych KOMETY Zabrze. Głównym celem imprezy było propagowanie idei aktywności prozdrowotnej i sportowej wśród dzieci i młodzieży ze znacznym i głębokim stopniem niepełnosprawności intelektualnej, a także ze sprzężoną niepełnosprawnością fizyczną i umysłową.
Wyzwolenie pozytywnych emocji, które niosą wrażenia sportowe orazstworzenie niepełnosprawnym szansy przyswojenia i praktykowania alternatywnego sposobu spędzania wolnego czasu, gwarantującego poprawę ich kondycji psychofizycznej. Oprócz ważnej wartości edukacyjnej szerzącej misję Olimpiad Specjalnych, zawody przejawiają również walory integracyjne poprzez udział wolontariuszy z Zespołu Szkół Ekonomiczno – Technicznych w Gliwicach, Ogólnokształcącego Zespołu Szkół Nr 11 w Zabrzu orazIII Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Katowicach, a także studenci Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach.
Projekt współfinansowany ze środków budżetowych na realizację zadań publicznych
Miasta Zabrze
w dziedzinie Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej w 2019 roku
Tytuł zadania: Szczęśliwe bo AKTYWNE KOMETY kreatywne.
Patronat medialny:
Partner publiczny:
Współpracują z nami:
Przygotował: KOS KOMETY Zabrze
Tenis stołowy Ruda Śląska 2019
Klub Olimpiad Specjalnych ŁUKASZKI działający przy Szkole Podstawowej nr 12 im. św. Łukasza w Rudzie Śląskiej zorganizował dnia 5 kwietnia 2019 roku XXIV Śląski Turniej Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych. W zawodach wzięli udział sportowcy z 19 klubów reprezentujących kilkanaście miast naszego regionu. Zawodnicy przyjechali do nas z Rudy Śląskiej, Raciborza, Rybnika, Żor, Tychów, Zabrza, Gorzyc, Jastrzębia Zdroju, Miedar, Bytomia, Tarnowskich Gór, Bogumiłka, Chorzowa oraz Piekar Śląskich.
Rozgrywki odbyły się są w grupie kobiet i mężczyzn. Zawodnicy, na podstawie gier obserwowanych, podzieleni zostali na trzy grupy sprawnościowe. Mecze przeprowadzono na 16 stołach tenisowych. Przebieg zawodów koordynowała Pani Bożena Zocłońska-Polińska wraz z sędziami z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Halembianka” w Rudzie Śląskiej. W sprawnym przeprowadzeniu rozgrywek pomogli nam wolontariusze – uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 z Rudy Śląskiej. Olimpiady Specjalne zapewniły jak co roku specjalistyczną opiekę medyczną, pyszny posiłek, medale oraz atrakcyjne nagrody dla wszystkich zawodników turnieju.
Zawody odbyły się w hali sportowej MOSiR im. Rudzkich Olimpijczyków w Rudzie Śląskiej – Halemba, przy ulicy Kłodnickiej 95.
Dziękujemy władzom samorządowym Miasta Ruda Śląska
oraz Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Śląskiego w Katowicach
za dofinansowanie XXIV Śląskiego Turnieju Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych
Przygotował KOS ŁUKASZKI Ruda Śląska
Pływanie Zabrze 2019
9.04.2019 na zabrzańskim basenie „Aquarius Kopernik” odbył się XI Wiosenny Śląski Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych Zabrze 2019 pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Zabrze Pani Małgorzaty Mańki – Szulik. W zawodach wzięli udział sportowcy 22 klubów naszego oddziału. Organizatorem mityngu był zabrzański Klub Olimpiad Specjalnych GUMISIE Zabrze. Każdy zawodnik mógł wziąć udział w 2 startach indywidualnych oraz w sztafecie 4x25m.
W Ceremonii Otwarcia Mityngu wzięli udział: Pan Dariusz Wosz – dyrektor Olimpiad Specjalnych Polska – Śląskie, Pan Wojciech Główkowski przedstawiciel Wydziału Turystyki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach, Pani Agnieszka Bober – dyrektor Zabrzańskiego Kompleksu Rekreacji Aquarius w Zabrzu, Pan Jarosław Bryś - zastępc dyrektora MOSiR Zabrze oraz przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Zabrzu: Wydział Oświaty Pani Danuta Stanek i Wydział Promocji, Turystyki i Sportu - Panowie Mateusz Brewczyński, Krzysztof Nowiński.
Po Ceremonii Otwarcia nastąpiły starty 3 grup sztafet, a następnie starty indywidualne. Po każdych 2 startach następowała Ceremonia Dekoracji Medalowej. W trakcie trwania sportowej rywalizacji panowała bardzo serdeczna atmosfera. Zawodnicy nie kryli emocji związanych ze udziału w zawodach oraz radości ze zdobytych medali. Uczestnicy otrzymali pączki, wodę mineralną oraz ciepły posiłek a na koniec upominek:)
W Ceremonii Zakończenia zawodów uczestniczyła ponownie Pani Agnieszka Bober – dyrektor Zabrzańskiego Kompleksu Rekreacji Aquarius w Zabrzu , która oficjalnie zamknęła mityng.
Zawody odbyły się dzięki dotacji
Urzędu Miejskiego w Zabrzu -Wydział Promocji, Turystyki i Sportu
oraz
Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego
Przygotował: KOS GUMISIE Zabrze
WESOŁYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH !
Wesołego Alleluja
LOTTO Ekstraklasa gra znowu dla Olimpiad Specjalnych Polska.
Już podczas 34. i 35. kolejki LOTTO Ekstraklasy odbędzie się akcja „Stadiony bez barier” mająca na celu zachęcenie osób z niepełnosprawnościami do przychodzenia na mecze. Wydarzenie jest częścią „Tygodnia bez barier” realizowanego z okazji Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych, który obchodzony jest 5 maja na całym świecie. Współorganizatorami akcji są Ekstraklasa S.A., Polski Związek Piłkarzy, Federacja Kibiców Niepełnosprawnych i Olimpiady Specjalne Polska.
W ramach akcji zaplanowano bannery promujące hasło „Stadiony bez barier”, które będą prezentowane podczas meczów 34. i 35. kolejki przez przedstawicieli Polskiego Związku Piłkarzy, Federacji Kibiców Niepełnosprawnych i Olimpiad Specjalnych Polska. Na telebimach i w kanałach social media klubów i Ekstraklasy z kolei ma być emitowany materiał wideo z udziałem piłkarzy i piłkarek z niepełnosprawnością intelektualną.
Niepełnosprawni kibice zostaną również zaangażowani do eskort wyprowadzających ligowe drużyny na boiska podczas meczów. Ponadto na stadionach w miarę możliwości organizowana będzie audiodeskrypcja dla osób niedowidzących i niewidomych. W aplikacji Ekstraklasy przez cały czas dostępne są też informacje o udogodnieniach dla kibiców niepełnosprawnych na stadionach, m.in. w zakresie dostępu do wind, podjazdów dla wózków inwalidzkich wraz z kontaktami do osób odpowiedzialnych za te kwestie w klubach.
„Stadiony bez barier” to nie jedyna inicjatywa na rzecz osób niepełnosprawnych, w którą angażuje się Ekstraklasa. Ligowa spółka jest też patronem XIX Europejskiego Tygodnia Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych. To największe na świecie wydarzenie promujące grę w piłkę nożną wśród osób z niepełnosprawnością intelektualną i zachęcające do kibicowania zawodnikom.
W tym roku w ramach akcji rozegranych zostanie ponad 450 zawodów sportowych na boiskach 50 krajów Europy, w których uczestniczyć ma przeszło 45 tys. zawodników. Tylko w Polsce odbędzie się 17 regionalnych turniejów Olimpiad Specjalnych, które potrwają do 16 czerwca. W całym kraju w zawodach bierze udział ponad 1700 piłkarzy z niepełnosprawnością intelektualną oraz blisko 700 trenerów i wolontariuszy. Zawodnicy Olimpiad Specjalnych Polska będą też uczestniczyć w akcji „Stadiony bez barier”.
Polska edycja Europejskiego Tygodnia Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych 2019
XVI Kujawsko – Pomorski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych | Bydgoszcz | 14-cze-19 |
Lubelski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych | Kraśnik | 22-maj-19 |
Lubuski Turniej Piłki Nożnej w Ramach Europejskiego Tygodnia Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych | Szprotawa | 29-maj-19 |
XX Mazowiecki Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych | Adamów | 9 maja 2019 |
Opolski Turniej Piłki Nożnej Kobiet i Mężczyzn Olimpiad Specjalnych | Gogolin | 29-maj-19 |
Opolski Turniej Zunifikowanej Piłki Nożnej Kobiet i Mężczyzn Olimpiad Specjalnych | Gogolin | 30-maj-19 |
XIV Podkarpacki Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych | Kolbuszowa | 19-maj-19 |
XVIII Podlaski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych | Dąbrowa Białostocka | 16-maj-19 |
XVII Śląski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych | Ruda Śląska | 27-maj-19 |
XVII Śląski Turniej Piłki Nożnej Halowej i Zunifikowanej Olimpiad Specjalnych | Zabrze | 28 maja 2019 |
Świętokrzyski Turniej Piłki Nożnej 7 osobowej Olimpiad Specjalnych | Starachowice | 31-maj-19 |
XV Warmińsko-Mazurski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych | Szymanowo | 21-maj-19 |
Regionalny- Wielkopolskie-Poznań Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych w ramach Europejskiego Tygodnia Piłki Nożnej Special Olympics | Leszno | 29 maja 2019 |
Zachodniopomorski Turniej Piłki nożnej Olimpiad Specjalnych | Szczecin | 15-maj-19 |