Quantcast
Channel: Olimpiady Specjalne Polska
Viewing all 2622 articles
Browse latest View live

Biegi Przełajowe - Radziejów

$
0
0

Za nami XIII KUJAWSKO - POMORSKI MITYNG W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH OLIMPIAD SPECJALNYCH W RADZIEJOWIE zorganizowany przez
Klub Olimpiad Specjalnych DWÓJKA Radziejów oraz Zespół Szkół i Placówek SOSW Radziejów.
Dziękujemy organizatorom za świetne zawody! Brawo!


Świętokrzyski Mityng w Kolarstwie OS - Ostrowiec Świętokrzyski 2017

$
0
0

W dniu 8 czerwca 2017 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim na Miejskim Stadionie KSZO odbyło się wielkie święto sportu Olimpiad Specjalnych. Był to Świętokrzyski Mityng w Kolarstwie Olimpiad Specjalnych, który zorganizował Klub Olimpiad Specjalnych "SZANSA" działający przy Stowarzyszeniu Na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej "SZANSA" ul. Żabia 31 w Ostrowcu Świętokrzyskim wraz z Oddziałem Regionalnym Olimpiad Specjalnych Polska – Świętokrzyskie oraz Warsztatem Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „SZANSA” - funkcję Przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego powierzono Remigiuszowi Woźniakowi z Klubu Olimpiad Specjalnych "SZANSA".

 
Do Ostrowca przyjechało 60 zawodników reprezentujących 10 Klubów z województwa świętokrzyskiego. Klub Olimpiad Specjalnych „BUZIAKI” Skarżysko-Kamienna, „MAAG” Kielce, „NIEPOKONANI” Sandomierz, „OLIMP” Skarżysko-Kamienna, „RYWAL” Ostrowiec Świętokrzyski, „STRZAŁA”  Jędrzejów, „TEMPO” Jałowęsy, „TORNADO” Skarżysko-Kamienna, „TRAMP” Niemienice oraz gospodarze „SZANSA” Ostrowiec Świętokrzyskiego.
 
Całoroczny patronat honorowy nad regionalnymi zawodami Olimpiad Specjalnych w Województwie Świętokrzyskim objęli: Marszałek Województwa Świętokrzyskiego – Adam Jarubas i Wojewoda Świętokrzyski – Agata Wojtyszek.

Organizatorzy wytyczyli trasę wokół trybun ostrowieckiego stadionu, żeby zawodnicy mogli rywalizować na dystansach: 500 metrów (na rowerach trójkołowych), 1000 i 5000 metrów jazdy indywidualnej na czas oraz 5000 metrów wyścig szosowy ze startu wspólnego. 
 

Wśród wielu zaproszonych gości na Ceremonii Otwarcia pojawili się m.in. Jarosław Górczyński (Prezydent Miasta Ostrowiec Świętokrzyski), Michał Gałczyński (Dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców), Grigor Szaginian (Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego), Andrzej Michalski (Dyrektor Oddziału  PFRON Oddział Świętokrzyski), Andrzej Sypytkowski (srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich w Seulu), Mariusz Łata (Kierownik Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji), Karol Szewczyk (Kierownik Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji), Jarosław Kuba (LGD Krzemienny Krąg) oraz przedstawiciele sponsorów bez których nie mogłaby odbyć się ta impreza Halina Artykiewicz (Bank PEKAO SA Oddział Ostrowiec Świętokrzyski), Agnieszka Masłoń-Szymańska i Aleksandra Wiśniewska (Amtest Polska), Katarzyna Poniedzielska i Karol Sowiński (Animuszowo.pl), Piotr Grzeszczyk (PogStudio).
 
Każda impreza Olimpiad Specjalnych to zachowanie odpowiednich standardów podczas uroczystego otwarcia, przeprowadzenia zawodów, dekoracji medalowych jak i uroczystego zakończenia imprezy. W Ostrowcu Świętokrzyskim uroczystego wciągnięcia flagi Olimpiad Specjalnych dokonał Marcin Dunal, zawodnik Klubu Olimpiad Specjalnych „SZANSA”, uczestnik zajęć w Warsztacie Terapii Zajęciowej który działa przy Stowarzyszeniu „SZANSA” w Ostrowcu Świętokrzyskim - multimedalista „SZANSY” w łyżwiarstwie szybkim, narciarstwie zjazdowym, trójboju siłowym, badmintonie, lekkiej atletyce, biegach przełajowych, piłce nożnej, koszykówce. Natomiast do wypowiedzenia formuły PRZYSIĘGI OLIMPIJSKIEJ, która brzmi „Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku.” zaproszono Pawła Kwietnia uczestnika Warsztatu Terapii Zajęciowej działającego przy Stowarzyszeniu „SZANSA” w Ostrowcu Świętokrzyskim. Złotego medalistę w dwuboju podczas XI Ogólnopolskiego Mityngu Olimpiad Specjalnych, który odbywał się w dniach 26-28 maja 2017 roku w Jędrzejowie.
 
Oficjalnego otwarcia Świętokrzyskiego Mityngu w Kolarstwie Olimpiad Specjalnych dokonał Prezydent Miasta Ostrowiec Świętokrzyski Jarosław Górczyński. 
 
Andrzej Sypytkowski, srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich w Seulu w 1988 roku przekazał wszystkim zawodnikom życzenia - wypowiadając nieśmiertelną formułę pozdrowień kolarskich na całym świecie –„z kolarskim pozdrowieniem połamania kół".
 
Tak duża impreza nie mogłaby się odbyć gdyby nie wolontariusze, czyli osoby, które z własnej woli i bez pobierania żadnego wynagrodzenia zechciały wspomóc nas w ogromie pracy podczas organizacji tego przedsięwzięcia. Tym razem byli to między innymi harcerze z Drużyny Harcerskiej  CAELI , która działa przy PSP7, uczestnicy WTZ  i ich rodzice oraz pracownicy i ich dzieci.
 
W czasie uroczystych dekoracji rozdano prawie 100 medali w czterech konkurencjach w mistrzowskiej oprawie, która posiadała wszystkie elementy tego ceremoniału. W każdej dekoracji asystowali zawodnikom z niepełnosprawnością intelektualną rodzice uczestników WTZ, którzy są jednocześnie członkami Stowarzyszenia "SZANSA" a medale na okazjonalnych tacach podawali wolontariusze w strojach ludowych. Puchar dla najmłodszego uczestnika mityngu ufundował Dyrektor Oddziału  PFRON Oddział Świętokrzyski Andrzej Michalski.
 
Imprezę oprócz wcześniej wymienionych instytucji wsparli: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Świętokrzyski Urząd Wojewódzki, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Targi Kielce, Kompleks Domów Wypoczynkowych Zakopane „MARIA”, QuickPack Vigo, Bank PEKAO S.A. ul. Kilińskiego i ul. Wardyńskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim, AMTEST w Ostrowcu Świętokrzyskim, TBM, Sklep Sportowy Centrum Sport ul. Okólna w Ostrowcu Świętokrzyskim, Animuszowo.pl, Metalowiec w Ostrowcu Świętokrzyskim, Twój Kantor – Grzegorz Jurek ul. Okólna w Ostrowcu Świętokrzyskim, Eurostar w Ostrowcu Świętokrzyskim, MPJ Sport ul. Waryńskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim, Pożyczka OKAY – Starachowice, Jurapark w Bałtowie, Szwajcaria Bałtowska w Bałtowie, Piekarnia & Cukiernia SKALSKI w Ostrowcu Świętokrzyskim, POG STUDIO.

A jak to wyglądało można zobaczyć na stronie www.szansa.onecik.pl oraz na Facebooku "SZANSY"
 
 

Młodzi Sportowcy w Toruniu

$
0
0

Za nami II Kujawsko - Pomorski Dzień ,,Młodego Sportowca'' Olimpiad Specjalnych. Sportowcy z Klubów: Kopernik Toruń, TacySami Bydgoszcz, Młode Wilki Golub Dobrzyń i Olimpijczyk Chełmno wystartowali w zawodach sprawnościowych. Zwycięzcami byli absolutnie wszyscy i każdy otrzymał medal. Pomimo zachmurzonego nieba atmosfera była bardzo gorąca, a mali mistrzowie pokazali wolę walki. Organizatorem tego wspaniałego dnia był Klub Olimpiad Specjalnych Kopernik Toruń

XVII DOLNOŚLĄSKI MITYNG LEKKOATLETYCZNY OLIMPIAD SPECJALNYCH

$
0
0
LEKKOATLETYCZNY  MITYNG  W  KAMIENNEJ  GÓRZE

 
          W środę 7.06.2017 r. na stadionie lekkoatletycznym w Kamiennej Górze odbył się XVII DOLNOŚLĄSKI MITYNG LEKKOATLETYCZNY OLIMPIAD SPECJALNYCH zorganizowany już po raz siódmy przez Klub Olimpiad Specjalnych „PODAJ RĘKĘ” działający przy Zespole Szkół Specjalnych.

          Do Kamiennej Góry przyjechali rywalizować zawodnicy z Jeleniej Góry, Legnickiego Pola, Szarocina, Legnicy, Wrocławia, Jaskulina, Lwówka Śląskiego, Wałbrzycha, Milicza, Polkowic, Miłkowa, Głogowa, Bolesławca, Nielestna, Dobroszyc, Lubania, Jemielnej, Ostrowiny, Kątów Wrocławskich, Trzebnicy, Wojcieszowa, Żmigrodu oraz gospodarze Kamienna Góra.

          Rywalizacja toczyła się w następujących konkurencjach: biegach na 50, 100, 200, 400, 800m , 25m na wózkach, skoku w dal z miejsca i rozbiegu, rzucie piłeczką palantową, skoku wzwyż, pchnięciu kulą, pięcioboju oraz sztafety 4x100m. W zawodach wystartowało 350 uczestników z całego Dolnego Śląska. Po uroczystym rozpoczęciu wszystko ruszyło jak ciężka lokomotywa, która rozpędzała się z minuty na minutę. Zawodnicy zgłaszali się na miejsce zbiórki, przechodzili na miejsce startu, startowali w swojej konkurencji, przechodzili na miejsce dekoracji, odbierali medale, szli na trybuny, kibicowali swoim koleżankom, kolegom i tak przez cztery godziny. W międzyczasie odwiedzali SMACZNĄ KUCHNIĘ gdzie na gości czekały pyszne przekąski i chłodne napoje.

          Oprócz zdobyczy medalowych nasi zawodnicy miło spędzili czas wśród swoich rówieśników i wrócili do swoich miejsc zamieszkania z nagrodami-niespodziankami przygotowanymi przez organizatorów.
 

                                                                  Jacek Engler

VII Regionalne Zawody Lekkoatletyczne OS Zachodniopomorskie

$
0
0

14 czerwca 2017 r. na stadionie przy ul. Litewskiej w Szczecinie odbyła się już VII Edycja Regionalnych Zawodów Lekkoatletycznych  Olimpiad Specjalnych Polska. Na starcie stanęło 173 zawodników i zawodniczek z 9 ośrodków kształcenia specjalnego województwa zachodniopomorskiego:  Promyk Szczecin, Marzenie Szczecin, Błyskawica Szczecin,  Viktoria Szczecin, Herkules Niemieńsko, Rzeka Koszalin, Gryf Szczecinek oraz Razem Szczecin i ZSS Stargard. Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach biegowych na : 50m, 100m, 200m, 400m i sztafetach 4x100m kobiet i mężczyzn.  W kokurencjach technicznych: skok w dal z miejsca, skok w dal, piłeczka palantowa, pchnięcie kulą. Wszyscy świetnie się bawili i za swoje wyniki zdobyli medale i nagrody. Składamy serdeczne podziękowania Wojewódzkiej Stacji pogotowia ratunkowego za zapewnienie opieki medycznej podczas zawodów, Policjantom z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie za oddelegowanie swoich funkcjonariuszy do dekoracji, Urzędowi Miasta Szczecin, MOSRiR w Szczecinie i naszym Wolontariuszom z : US WPZiRR, V LO, ZSKU. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy. 

VII Regionalny Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych Konin 2017

$
0
0

Konin, po raz siódmy był stolicą lekkiej atletyki dla sportowców Olimpiad Specjalnych. 9 czerwca na stadionie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej odbył się kolejny mityng. Startowali w nim zawodnicy z dwunastu terenowych Klubów Olimpiad Specjalnych, reprezentujących SOSW Borzęciczki, SOSW Kalisz, SOSW Konin, OREW Konin, SOSW Koło, SOSW Rychwał, SOSW Konarzew, ZSS Krotoszyn, ZPEW Turek, WTZ Turek, OREW Marianowo, ORW Wolica. Organizatorami Zawodów był Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska Wielkopolskie-Konin i Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Koninie.
Mityng honorowym patronatem objął Prezydent Miasta Konina – Józef Nowicki.
Dopisali zawodnicy, nie zawiodła pogoda. W słonecznej oprawie odbyła się Ceremonia Otwarcia. Przy olimpijskich dźwiękach flagę wnieśli uczestnicy programu Lider Olimpiad Specjalnych, a słowa przysięgi „pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku” złożyła w imieniu zawodników, Karolina Płóciennik – zawodniczka z konińskiego klubu i medalistka Ogólnopolskiego Turnieju Bocce Przemyśl 2016. W części artystycznej zaprezentowali się zawodnicy judo z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Górnik”, który prowadzi Marek Grabowski. Spisali się zaproszeni goście i kibice.
Zawodnicy startowali w konkurencjach lekkoatletycznych m.in. w biegach na dystansach 25, 50, 100, 200, 400, 800 metrów, sztafecie 4x100m, skokach w dal z miejsca i z rozbiegu, pchnięciu kulą, rzucie piłeczką palantową i pięcioboju.
Organizatorzy przygotowali także pozasportowe atrakcje. W ramach Wioski Olimpiad Specjalnych harcerze z 11 Konińskiej Drużyny Harcerskiej „Czarne Kruki” i 12 Starszoharcerskiej Drużyny „Cor Subitis”, realizujący projekt edukacji obywatelskiej „Moc Głosu”, zorganizowali festyn sportowo-rekreacyjny. Twórcze zabawy umilały zawodnikom czas między kolejnymi startami.
W organizację zawodów, w ramach wolontariatu, włączyli się także uczniowie z konińskich szkół: I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki, III Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida, Zespołu Szkół Budownictwa i Kształcenia Zawodowego im. E. Kwiatkowiskiego i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Koninie.
Kolejny raz udało się spełnić sportowe marzenia zawodników Olimpiad Specjalnych. Zaangażowanych było wielu ludzi: działaczy, trenerów, wolontariuszy i rodziców. Pomogły nam instytucje: Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Miasto Konin, które współfinansowały zawody oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie i Hufiec ZHP Konin, które wsparły ich  organizację.
Wszystkim Państwu, w imieniu sportowców Olimpiad Specjalnych, serdecznie dziękujemy.
Ze sportowym pozdrowieniem - Komitet Organizacyjny

Świętokrzyskie Biegi Przełajowe - Busko-Zdrój 2017

$
0
0

W dniu 13 czerwca 2017 roku zawodnicy klubu Olimpiad Specjalnych „SZANSA” działającej przy Stowarzyszeniu „SZANSA” wzięli udział w Świętokrzyskim Mityngu Olimpiad Specjalnych w Biegach Przełajowych – Busko-Zdrój 2017. Organizatorem był Klub „GROM” z Buska-Zdroju oraz Oddział Regionalny Świętokrzyskie Olimpiady Specjalne – Polska.

Kolarstwo 2017

$
0
0
    Za nami XII Śląski Mityng Kolarski Olimpiad Specjalnych. W dniu 7.06.2017 w Dolinie 3 Stawy w Katowicach gościliśmy sportowców z Mikołowa, Tychów, Wodzisławia Śląskiego, Rudy Śląskiej oraz Katowic. Zawodnicy jak zawsze startowali na dwóch dystansach 500 i 1000m. Od ubiegłego roku startują na dystansie 500 m. również zawodnicy na rowerach trójkołowych. Otwarcia zawodów, wręczenia medali oraz zamknięcia dokonał gospodarz imprezy Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych nr 7 Pan Sławomir Warzecha. Dopisała pogoda ale przede wszystkim dopisali dobrzy ludzie, na których znów mogliśmy liczyć- pyszna zupka, pączki, napoje, słodkości, banany oraz inni liczni darczyńcy. Szczególne podziękowania kierujemy do Pana Naczelnika Wydziału Edukacji i Sportu w Katowicach. Dzięki tak wspaniałej pomocy mogliśmy godnie ugościć dzielnych sportowców. 
    Było nas mniej niż w roku ubiegłym nad czym jako organizatorzy ubolewaliśmy. Zawodnikom, Trenerom i Rodzicom składamy serdeczne podziękowania za to, że chciało Wam się do Katowic na kolarstwo przyjechać.

Ze sportowym pozdrowieniem Organizatorki - Klub Olimpiad Specjalnych GWIAZDKI Katowice.
 

Regaty żeglarskie Rybnik 2017

$
0
0
  Dnia 20 czerwca 2017r. żeglarze naszego oddziału mieli okazję rywalizować na wodach Zalewu Rybnickiego podczas Śląskich Regat Żeglarskich Olimpiad Specjalnych. Zawody już po raz XVII miał przyjemność organizować Klub Olimpiad Specjalnych PROMYK Rybnik oraz Specjalny Zespół Szkolno-Przedszkolny ("Szkoła Życia") w Rybniku.Tym razem współorganizacji podjął się KS GÓRNIK Boguszowice, a zawody mogły się odbyć na terenie Ośrodka Sportów Wodnych KOTWICA. 
     Miło nam, iż tegoroczną Ceremonię otwarcia regat zaszczycił swą obecnością Wiceprezydent Miasta Rybnika Wojciech Świerkosz.
    Tradycyjnie, za co serdecznie dziękujemy, sędziowania zawodów podjął się pan Dariusz Migacz we współpracy z kierownikiem zawodów panem Adamem Rekiem. Nad bezpieczeństwem załóg żeglarskich czuwał rybnicki WOPR oraz Rybnicki Sztab Ratownictwa. Dziękujemy!!!
    Tym razem na starcie regat stawiły się żeglarskie załogi z Klubów Olimpiad Specjalnych: PRYZMAT Tychy, HALEMBIANKA Ruda Śląska oraz PROMYK Rybnik (4 załogi). Tegorocznej rywalizacji na żaglówkach klasy OMEGA towarzyszył sportowe emocje do samego końca, czemu sprzyjała iście żeglarska pogoda:) Bieg preeliminacyjny wylonił dwie grupy sprawnościowe, a następnie rozegrano czery biegi finałowe, które wyłoniły zwycięzców w poszczególnych grupach.
 
 
Gratulujemy wszystkim załogom niezwykłego żeglarskiego ducha walki!!!

 

 
 
Finansowo organizację zawodów wsparli:
 

 

Firma EDF Polska 
 
 
oraz Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego
 

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!


 
Przygotowała: Magdalena Kasprzak

"DAJ MI SZANSĘ" 2017/2018

$
0
0

DAJ MI SZANSĘ!    PFRON nr umowy ZZB/000430/BF/D  


     W latach 2017/2018 Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska Śląskie bierze udział w Projekcie "Daj mi szansę" finansowanym ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, na podstawie umowy
nr ZZB/000430/BF/D z dnia 19.05.2017r.
    W zajęciach sportowych z dyscyplin: piłka nożna, bowling, golf, hokej, bocce, pływanie, tenis stołowy, MATP, jazda konna bierze udział 168 beneficjentów, zrzeszonych w  9 Klubach Olimpiad Specjalnych województwa śląskiego: Promyk Rybnik, Halembianka Ruda Śląska, Herosi Ruda Śląska, Trops Chorzów, Szkwał Katowice, Sokoły Miedary, Wigor Jastrzębie Zdrój, Komety Zabrze, Animusz Racibórz .  Zajęcia odbywają się na obiektach w miastach w których działają Kluby. 

Zajęcia PEFRON 2017/2018

$
0
0
DAJ MI SZANSĘ!    PFRON nr umowy ZZB/000430/BF/D 

W latach 2017/2018 Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska – zachodniopomorskie bierze udział w Projekcie „Daj mi szansę!” finansowanym ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, na podstawie umowy nr ZZB/000430/BF/D z dnia 19.05.2017 r. Od stycznia w zajęciach sportowych z dyscyplin: Tenis, Lekka atletyka. Pływanie, Judo bierze udział 30 beneficjentów, zrzeszonych w Klubach Olimpiad Specjalnych województwa zachodniopomorskiego.Smecz Szczecin, Gryf Szczecinek, Rzeka Koszalin.

 

Umowa na obozy podpisana

$
0
0

W dniu 30 czerwca 2017 roku odbyło sie podpisanie umowy w Urzędzie Marszałkowskim na dotację ze środków PFRON na realizację zadania pn.: „Organizacja obozów sportowych dla osób niepełnosprawnych zrzeszonych w Oddziale Regionalnym Olimpiady Specjalne Polska Świętokrzyskie”
Olimpiady Specjalne Polska - Świętokrzyskie reprezentowal Dyrektor Regionalny Grzegorz Kurkowski i Sekretarz Dariusz Stachura. Zarząd Województwa Świętokrzyskiego reprezentował Członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Pan Piotr Żołądek.

W ramach zadania odbędą się:
1. Obóz sportowy Olimpiad Specjalnych – Zakopane Termin: 03 – 16.09.2017; liczba uczestników 70 osób w tym 55 niepełnosprawnych
2. Obóz sportowo – integracyjny Olimpiad Specjalnych – Chrusty Termin: 06 – 08.10.2017; liczba uczestników 30 osób w tym 15 niepełnosprawnych

Dziękujemy :)

DAJ MI SZANSĘ! PFRON nr umowy ZZB/000430/BF/D

$
0
0

   W latach 2017/2018 Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska- Wielkopolskie-Konin, bierze udział w Projekcie „Daj mi szansę!” finansowanym ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, na podstawie umowy nr ZZB/000430/BF/D z dnia 19.05.2017 r.
 
    W ramach projektu odbywają się zajęcia sportowe z dyscyplinach takich jak: badminton, bocce, bowling, kręglarstwo klasyczne, golf, hokej halowy, piłka nożna, pływanie, MATP, tenis stołowy.  W zajęciach tych uczestniczy 114 beneficjentów, zrzeszonych w 7 Klubach Olimpiad Specjalnych działających przy: Specjalnym Ośrodku  Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Koninie i Kaliszu, Specjalnym Ośrodku  Szkolno-Wychowawczy im. Piotra Janaszka w Rychwale, Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczy im. Św. Mikołaja w Kole, Zespole  Placówek Edukacyjno-Wychowawczych im. Kornela Makuszyńskiego w Turku, Zespole Placówek Specjalnych w Pleszewie, Zespole Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Krotoszynie i Ośrodku Rehabilitacyjno- Edukacyjno-Wychowawczym w Koninie.
    Uczestniczenie w zajęciach  umożliwia zawodnikom uprawianie  wybranej dyscypliny sportowej i  daje możliwość udziału w zawodach sportowych. Zajęcia wdrażają  do aktywności ruchowej, rozbudzają zainteresowania oraz przygotowują  do życia społecznego. Ponadto zaspokajają naturalną potrzebę aktywności fizycznej, promują  zdrowy styl życia, rozwijają sprawność ruchową oraz  pobudzają osoby niepełnosprawne do zaradności  i samodzielności w różnych nowych sytuacjach życiowych. Udział w treningach pobudza wiarę we własne siły, pozytywnie wpływa na  przełamywanie  własnych lęków, obaw i ograniczeń. 
Osoby niepełnosprawne uczą się jak aktywnie uczestniczyć we współzawodnictwie i radzić sobie z  sukcesem i porażką. Uprawianie sportu daje możliwość utrzymania sprawności fizycznej, wzmacnia poczucie własnej wartości oraz poprawia kondycję psychiczną.
Dla wielu niepełnosprawnych to sport właśnie jest jedynym urozmaiceniem życia codziennego, dlatego  zajęcia w ramach projektu pozwoliły  na uprawianie wybranej dyscypliny sportowej  w atmosferze życzliwości i wzajemnej sympatii.  Zajęcia prowadzone są tak, aby każdy ćwiczący mógł być w pełni zadowolony i widzieć swoje postępy.
Wszystkie nasze zajęcia treningowe odbywają się na profesjonalnych obiektach sportowych, które stwarzają naszym sportowcom możliwości  na podnoszenie swoich umiejętności tak sportowych, fizycznych, jak i społecznych. Treningi prowadzą  profesjonalni trenerzy i instruktorzy tym samym tworząc warunki do jak najlepszego rozwoju umiejętności sportowych zawodników.

***

$
0
0

 Z żalem informujemy, że odszedł od nas nasz wieloletni kolega, przyjaciel, trener, przewodniczący Klubu przy SOSW Konarzew  Adrian Staszewski.
Pozostanie w naszych wspomnieniach  i sercach. 

Tenis ziemny Tychy 2017

$
0
0
Za nami jubileuszowy XV ŚLĄSKI TURNIEJ TENISA ZIEMNEGO.
    W dniu 21.06.2017 na odkrytych kortach tenisowych należących do tyskiego MOSiR-u odbył się pod HONOROWYM PATRONATEM MINISTRA SPORTU I TURYSTYKI Pana WIWOLDA BAŃKI oraz HONOROWYM PATRONATEM PREZYDENTA MIASTA TYCHY Pana ANDRZEJA DZIUBY  XV ŚLĄSKI TURNIEJ TENISA ZIEMNEGO OLIMPIAD SPECJALNYCH.
     Mieliśmy zaszczyt gościć u siebie  kluby z najlepszymi tenisistami Olimpiad Specjalnych ze Śląska: TROPS Chorzów oraz PROMYK Rybnik, zawodnicy rozgrywali swoje mecze w dwóch grupach sprawnościowych.  Cieszymy się, że kolejny raz podczas rywalizacji zawodnicy mogli zaprezentować swoje umiejętności i „tenisowy charakter”  nie tylko rodzicom, ale również zgromadzonym obserwatorom i zaproszonym gościom. Cieszymy się poziomem rywalizacji i atmosferą, która zapanowała w tym dniu na tyskich kortach. Gry turniejowe przebiegały w miłej, lecz nie pozbawionej sportowych emocji atmosferze. Dla wszystkich uczestników i gości przygotowany był słodki poczęstunek, oczywiście jubileuszowy tort, napoje i ciepły posiłek. Uroczystej dekoracji zawodów dokonała Pani Dyrektor ZSS nr 8 w Tychach Mag. Hanna Kołodziejczyk, a uroczystego zamknięcia zawodów na naszą prośbę dokonał trener TROPSU Chorzów Jerzy Stępień.
      Wszystkim za wszystko jeszcze raz składamy ogromne słowa podziękowania.
      Przede wszystkim SPONSOROM Firmie ,,RONDO 2” Zakładowi ,,WAGA” Piekarni BRONCEL, Państwu ,,MRUK”, Państwu ,,STUDZIŃSKIM” MONICE SOBIEGRAJ, współ organizatorom ZSS nr 8 z RADĄ RODZICÓW, i MOSiR -uTychy z panią kierownik GRAŻYNĄ SŁUPIŃSKĄ, a wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy, zwłaszcza tym którzy po raz pierwszy brali udział w zawodach spisali się bardzo dobrze, “złapali bakcyla” i miejmy nadzieję, że w przyszłym roku przybędzie zawodników - miłośników tenisa ziemnego.

Ze sportowym pozdrowieniem - Klub ,,Motyl’’ Tychy
 

20 lipca - Dzień Eunice Kennedy-Shriver.

$
0
0

Dzień Eunice Kennedy-Shriver obchodzonyjest od 2010r. jako docenienie działań naszej założycielki. Jej pasja i działania, dążenie do celu są ciągle inspiracją dla nas wszystkich do tworzenia rzeczywistości, w której każdy z nas jest wyjątkowy. 20 lipca pokażmy, że akceptacja, tolerancja, miłość i szacunek to nasze wartości. Czekamy na Was! #GrajmyRazem

20 lipca 1968r. odbyły się pierwsze Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Chicago. 

Jeżyk już jest! 75 numer dostępny na naszej stronie.

Projekt „Daj mi szansę!” - I etap

$
0
0

W latach 2017/2018 Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska – Kujawsko-Pomorskie bierze udział w Projekcie „Daj mi szansę!” finansowanym ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, na podstawie umowy nr ZZB/000430/BF/D z dnia 19.05.2017 r.
W zajęciach sportowych z dyscyplin: bowling, badminton, pływanie, trójbój siłowy, tenis stołowy, koszykówka ,piłka nożna, jazda konna, gimnastyka, lekkoatletyka, siatkówka bierze udział 99 beneficjentów, zrzeszonych w 8 Klubach Olimpiad Specjalnych województwa kujawsko-pomorskiego. W czerwcu zakończył się pierwszy etap realizacji zajęć, które ruszą na nowo od września

Letni Obóz Sportowy dla Osób Niepełnosprawnych Olimpiad Specjalnych

$
0
0

Letni Obóz Sportowy dla Osób Niepełnosprawnych Olimpiad Specjalnych
O.K. "Zielona Szarlota" SZARLOTA 20-30.07.2017r.
Organizacja obozów sportowych dla osób niepełnosprawnych.

Umową nr 2017/0070/0082/Sub.C/DS.-SN/3/MR  z dnia 24.04.2017r.
Sfinansowano ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Umowa nr Sp.-I.526.2.105.2017 Fn 1125/17 z dnia 16.02.2017
Sfinansowano ze środków Miasta Poznania.

Umowa nr PS-XI.946.2.8.2017.2
Sfinansowano ze środków Wojewody Wielkopolskiego.

Sfinansowano ze środków Gminy Szamotuły

Latem odpoczywamy AKTYWNIE!

$
0
0

Latem spędzamy czas na obozach sportowych. Niekóre śa w górach, niektóre nad morzem, jeszcze inne nad jeziorami. To czas na treningi, szlifowanie swoich umiejętnosci, poznawanie innych dyscyplin sportowych, zawieranie znajomosci iprzyjaxni, które trwaja latami. 
Poniżej relacja z obozów Oddziałów Regionalnych Olimpiad Specjalnych: Łódzkie, Wielkopolskie-Poznań

Viewing all 2622 articles
Browse latest View live